Materiał Partnera

Wygodny fotel podstawą komfortu w biurze

Wygodny fotel podstawą komfortu w biurze

Fotel biurowy to jeden z tych elementów wyposażenia, bez którego nie może się obyć żadne biuro. Bez względu na to, czy pracujemy w firmowym biurze, czy też w domowym gabinecie, fotel biurowy koniecznie musi się w nim znaleźć. Najważniejszą cechą, jaką powinien posiadać każdy dobrej jakości fotel do pracy, jest wygoda. W końcu to na nim spędzamy po kilka godzin dziennie.

Dobry fotel biurowy – wygoda i ergonomia pracy za biurkiem

Nie każdy fotel dostępny w sprzedaży będzie się nadawał do pracy. Wiele z nich, mimo swojego atrakcyjnego wyglądu i ciekawego designu, nie jest bowiem przystosowanych do spędzania na nich codziennie wielu godzin. Fotel do pracy powinien być bowiem nie tylko wygodny, ale przede wszystkim odpowiednio zaprojektowany pod względem ergonomii – a wszystko po to, aby praca na nim była dla nas komfortowa oraz zdrowa dla kręgosłupa i całej sylwetki. Takie fotele znajdziemy na przykład na stronie Fotele Warszawa.

W pierwszej kolejności, wybierając fotel do pracy, powinniśmy zwrócić uwagę na siedzisko. Powinno ono móc dobrze dopasowywać się do naszej sylwetki. Po drugie, sprawdźmy także oparcie fotela; niektóre modele foteli biurowych oferują możliwość ręcznej regulacji poziomu oparcia, inne z kolei niejako „wymuszają” na użytkowniku prawidłową pozycję ciała. Najważniejsze jednak, aby podczas siedzenia nasz kręgosłup był wygięty w kształt litery „S”, jest to bowiem optymalna i najzdrowsza dla naszych pleców pozycja.

Odpowiednie ustawienie fotela

Dobrej jakości fotel biurowy powinien być tak zaprojektowany oraz wykonany, aby dawał nam możliwość dostosowania swoich ustawień do wymagań naszej sylwetki. Każdy człowiek jest bowiem inny, posiada różny wzrost, wagę oraz sylwetkę, fotel powinien oferować więc możliwość, aby każdy użytkownik wyregulował go w optymalny dla siebie sposób. Gwarantuje to nam wygodę oraz bezpieczeństwo nawet podczas wielogodzinnej pracy za biurkiem. Dobrej jakości fotel biurowy powinien być także wykonany z solidnych materiałów, dzięki czemu posłuży nam przez długi czas. Wyposażenie w kółka jezdne pozwoli z kolei szybko przemieszczać się oraz sięgać po dokumenty i przedmioty ustawione poza zasięgiem naszej ręki. Przewiewny materiał obicia zapewni natomiast naszej skórze optymalną temperaturę oraz wymianę powietrza. Wybierając fotel do pracy za biurkiem zwróćmy także uwagę na to, czy posiada on podłokietniki. Umożliwiają one bowiem podparcie łokci oraz zapewniają jeszcze większą wygodę podczas pracy.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz