Materiał Partnera

Wygodne ogrodzenie dla Twojej posesji

Wygodne ogrodzenie dla Twojej posesji

Ogrodzenie posesji jest bardzo ważne, ponieważ zapewnia bezpieczeństwo i trzyma niepożądane osoby z daleka od naszych nieruchomości i ruchomości. Drewniane ogrodzenia były bardzo popularne, ale niestety korzystanie z nich wymaga częstej konserwacji oraz relatywnie częstej wymiany. Czym ogrodzić posesję, aby była bezpieczna, a ogrodzenie trwałe?

Siatka ogrodzeniowa - ekonomicznie i prosto

Drewno jest bardzo problematyczne przy ogrodzeniach, ponieważ drewniany płot stale jest narażany na ciężkie warunkie atmosferyczne. Deszcz, mróz, śnieg czy ostre słońce niszczą drewno, aby było one przez długi czas w idealny stanie, należy często powtarzać zabiegi takie jak malowanie i zabezpieczanie lakierem. Nie każdy ma jednak na to czas, więc lepiej wybrać takie ogrodzenie, które nie wymaga zabiegów tego typu. Doskonałym wyborem będzie więc siatka ogrodzeniowa, która wykonana jest z drutu ocynkowanego pokrytego powłoką z PVC.

Siatka ogrodzeniowa dostępna zazwyczaj jest w kilku stonowanych kolorach, które pasują do każdej posesji, są to zwykle zieleń, brąz oraz czerń. Ogromną zaletą siatki ogrodzeniowej jest niewysoka jej cena, dzięki czemu można przy jej pomocy ogrodzić nawet ogromne posesje. Do tego jej montaż nie jest trudny ani szczególnie czasochłonny. Wystarczy zakupić wszystkie niezbędne do montażu siatki elementy i wkopać lub zacementować słupki.  Często usługę montażu siatki można w niewielkiej cenie zamówić u producenta siatki. To rozwiązanie, które sprawdzi się wszędzie!

Przęsła ogrodzeniowe - wybierz swój styl

Jak mówi nam właściciel firmy Bramax Urszula Janocińsk, innym bardzo popularnym rozwiązaniem są przęsła ogrodzeniowe. Siatka ogrodzeniowa raczej nie rzuca się w oczy, podczas gdy przęsła są bardzo ozdobne, a stylem można je dopasować do tego, jak prezentuje się styl nieruchomości umieszczonych na danej posesji. Przęsła wykonywane są z kątowników z elementami ozdobnymi, które mogą mieć dowolny kształt, wymiar oraz kolor.

Zaletą metalowych przęseł jest ich solidność i możliwość wykonania dokładnie na wymiar. Co więcej, w tym samym stylu wykonać można furtki, bramy ogrodzeniowe czy nawet balustrady balkonowe, dzięki czemu posesja będzie prezentować się bardzo spójnie. Wybór takiego rozwiązania jest trochę bardziej kosztowny niż wybór siatki, ale w zamian zyskujemy bardzo solidne i dekoracyjne ogrodzenie na długie lata. Z powodzeniem można także połączyć metalowe przęsła z siatką i wykorzystać dekoracyjne przęsła tylko na przodzie posesji, a resztę ogrodu ogrodzić tańszą siatką.

Jak widać na rynku są trwałe, ciekawe i wymagające mniej konserwacji alternatywy dla drewnianych płotów. Warto się nimi zainteresować! 

Opracowanie:
Zezulin Pierwszy 21b
tel. 81 723 76 71
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz