Materiał Partnera

Wydajny zakład produkcyjny – budujemy nowy park maszynowy

Wydajny zakład produkcyjny – budujemy nowy park maszynowy

Właściciel każdego zakładu produkcyjnego - niezależnie od obranej gałęzi gospodarki, może to być na przykład przetwórstwo tworzyw sztucznych - chce, aby jego przedsiębiorstwo się rozwijało i przynosiło coraz większe zyski. Co może zrobić, aby tak się stało?

 
Bardzo ważne jest w tym celu zwiększenie wydajności zakładu produkcyjnego. Czym jest ta wydajność? To stosunek odnoszący wielkość produkcji (ile produktu powstało w danym okresie w konkretnych warunkach) do nakładów (ile zasobów/materiałów trzeba było zużyć lub jaką kwotę przeznaczyć, by otrzymać dany produkt).


Tyle w teorii. Jak może to wyglądać w praktyce? Na wydajność zakładu produkcyjnego z całą pewnością przekłada się nie tylko poziom wykwalifikowania i zaangażowania pracującej w nim załogi, ale też ilość i stan wykorzystywanych urządzeń i maszyn. Jeśli tych jest niewiele, nie są one już nowe (łagodnie rzecz ujmując), bądź ich stan techniczny pozostawia wiele do życzenia (na przykład często się psują), o wydajności zakładu nie może być mowy. Podobnie sytuacja może wyglądać, gdy maszyny są sprawne, ale jest ich po prostu mało - przedsiębiorstwo również przestaje być wydajne. W jednym i drugim przypadku dochodzi więc do konieczności wybudowania nowego parku maszynowego. Z pomocą w tej kwestii przychodzi rzeszowska firma Pol-Service - dostawca wysokiej jakości maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych. Jakie urządzenia znajdują się w ofercie tej firmy? Między innymi wytłaczarki jednoślimakowe, stożkowe i równoległe, linie granulacyjne i do wytłaczania, stoły kalibrujące, mieszalniki - miksery, myjnie do odpadów polietylenowych, polipropylenowych i PET, a także wiele innych, niezbędnych w zakładzie zajmującym się przetwarzaniem tworzyw sztucznych. Firma ta oferuje jednak nie tylko takie pojedyncze urządzenia - ważne miejsce w jej ofercie zajmują także kompletne linie technologiczne.


Jednak wybudowanie nowego parku maszynowego to nie wszystko, gdy przedsiębiorstwu zależy na rozwoju i zwiększeniu wydajności. Niezwykle ważne jest też jego późniejsze właściwe działanie. Może zajść na przykład konieczność dokonania remontu maszyny bądź jej modernizacji. Potrzebne mogą być odpowiednie części zapasowe i zamienne. O to także dba firma Pol-Service, oferująca profesjonalną obsługę gwarancyjną i dysponująca szerokim wyborem wyżej wymienionych części, zgromadzonych w magazynach firmy w Rzeszowie.


Budowa nowego parku maszynowego jest naprawdę opłacalna. Co prawda konieczne jest poświęcenie na nią nakładów finansowych i miejsca, nieraz zachodzi wręcz potrzeba dokupienia nowych terenów i wybudować chociażby halę, by nowe maszyny miały gdzie stać, jednak należy potraktować to jako inwestycję w rozwój firmy. Przeznaczone na zakup urządzeń pieniądze szybko się zwrócą. To wszystko dzięki temu, że znaczącej poprawie ulegnie wydajność: nowe maszyny będą wytwarzać więcej produktów, charakteryzujących się lepszą jakością, i - co równie ważne - w krótszym czasie. Będą też w pełni sprawne, a nawet jeśli przydarzy im się awaria, szybko zajmie się nimi serwis gwarancyjny, bez konieczności odrywania od pracy załogi danego przedsiębiorstwa.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz