Materiał Partnera

Wycinarki laserowe CO2 – skuteczna technologia!

Wycinarki laserowe CO2 – skuteczna technologia!

Większość przedsiębiorstw zajmujących się obróbką metali do profesjonalnego cięcia laserowego, wykorzystuje aparaturę ręczną lub półautomatyczną. Tylko najlepsze podmioty na rynku, posiadają zatem nowoczesne automaty, które pozwalają niemalże każdy etap wykonać w modelu zautomatyzowanym. Wielokrotnie wiąże się to jednak z koniecznością zatrudniania doświadczonych techników, mających doświadczenie w projektowaniu modeli przestrzennych m.in. w środowisku CAD/CAM.

Jakie wycinarki są najnowocześniejsze na rynku?

Proces cięcia laserowego w środowisku gazu procesowego CO2, może być bardzo szybki, oraz wydajny. Nie każda technika tegoż cięcia, a także nawet nie każda wycinarka, jest jednak w stanie zapewnić najlepsze z możliwych wyników, zwłaszcza przy produkcji seryjnej. W testach różnych urządzeń dostępnych na europejskim oraz polskim rynku, króluje kilka marek wycinarek. Jedną z nich jest koncern TRUMPH, który gwarantuje między innymi produktywną maszynę TruLaser 5030! Jest to połączenie wiedzy i starań informatyków, elektryków, konstruktorów, materiałoznawców oraz ekspertów obróbki metali, którzy razem stworzyli niesamowicie wydajny automat, spełniający wymagania nawet olbrzymich firm szeroko pojętego przemysłu ciężkiego.

Wycinarki TruLaser 5030 – specyfikacja

Laser będący podzespołem wycinarki TruLaser 5030, przede wszystkim zadziwia swoją mocą, sięgającą 6000 W. Pozwala to między innymi na cięcie blach ze stali szlachetnej, nawet o grubości 25 milimetrów, a to wszystko w korzystnej przy eksploatowaniu klasie energetycznej. Średni pobór mocy podczas produkcji to bowiem zaledwie 32-40 kW. Do największych zalet wycinarki TruLaser 5030, zalicza się jego nowatorskie funkcje. Mowa o cięciu bez mikrozadziorów o gładkości niemalże zbliżonej w dotyku do lustra (BrightLight), a także o ochładzaniu produktu już podczas samego procesu cięcia (CoolLine). To dzięki tym cechom wycinarki od TRUMPH, są nie tylko wydajne, precyzyjne oraz niesamowicie szybkie, ale również bezpieczne. Sprzęt TruLaser 5030 to inwestycja w najnowszą technologię, którą dzisiaj posiadają tylko najlepsi!

W poszukiwaniu pracowni metaloplastycznej

Jak już wspomniano tylko najlepsze pracownie metaloplastyczne wykorzystują wycinarki laserowe takie, jak TruLaser. Przede wszystkim wiąże się to z koniecznością zainwestowania dużych środków – nie każde przedsiębiorstwo jest wydolne na zakup takiej innowacyjnej technologii. Nie oznacza to jednak tego, że na polskim rynku nie korzysta się z tego typu maszyn. Dzisiaj dla optymalizacji kosztów produkcyjnych, największe firmy, czy te małe, korzystają z outsourcingowych usług metaloplastycznych takich, jak te oferowane przez zespół JURO TECH. To właśnie takie pracownie tworzą na wycinarkach TruLaser 5030 gotowe detaliczne produkty, wyroby seryjne, prefabrykaty, czy też półprodukty, np. budowlane, wnętrzarskie, czy elektroniczne i motoryzacyjne.

 

Opracowanie:
Opole, Odrzańska 12
tel. 77 451 76 40
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz