Materiał Partnera

Wycena nieruchomości, czyli o czym nie można zapomnieć

Wycena nieruchomości, czyli o czym nie można zapomnieć
Wycena nieruchomości może mieć różny cel. Wycenę nieruchomości określa się podczas transakcji kupna oraz sprzedaży. Ponadto wycena może mieć cele podatkowe i kredytowe. Wymaga się jej również przy postępowaniach spadkowych lub sporządzając zeznanie majątkowe. Wyceny możemy dokonać sami, jednak możemy popełnić bardzo znaczący błąd, czyli obniżyć wartość nieruchomości. Współpraca z doświadczonym pośrednikiem pozwala na uniknięcie takiej sytuacji. Pośrednik posiada odpowiednią wiedzę w tym zakresie oraz niezbędne narzędzia do wyceny danej nieruchomości.

Sytuacja na rynku

Decydując się na współpracę z profesjonalnym biurem nieruchomości mamy gwarancję, że takie rozwiązanie będzie bardzo sprzyjające dla obu stron. Celem pośrednika jest bezgraniczne wsparcie klienta, zarówno na etapie kupowania i sprzedawania, jak i podczas przygotowania konkretnej oferty i wyceny mieszkania. Rolą pośrednika jest wówczas dokonanie dokładnej analizy sytuacji, która ma aktualnie ma miejsce na rynku. Takie rozwiązanie pozwala określić potencjał zakupowy danej inwestycji, względem innych powstałych nieruchomości. Badanie rynku zajmuje ważne miejsce i przyczynia się do sporządzania prawidłowej wyceny nieruchomości.

Porównanie

Porównanie cen nieruchomości zbliżonej do danego klienta, to kolejny krok w zakresie profesjonalnej wyceny nieruchomości. To jedna z metod, które stosuje się właśnie w tym celu. Tego typu usługami zajmuje się np. Biuro budowlane i nieruchomości ze Szczecina. Taki sposób ma swoje odzwierciedlenie szczególnie w większych miastach, gdzie budynki są położone blisko siebie, a rzeczoznawca bez problemu może znaleźć podobne inwestycje.

Znalezienie przez rzeczoznawcę podobnej nieruchomości pozwala już na wyliczenie jej średniej ceny. Wycena, której dokonuje pośrednik, to swego rodzaju realne wyobrażenie na temat danego punktu w konkretnej okolicy.

Odpowiednie przygotowanie

Kolejnym krokiem procesu wyceny nieruchomości jest jej przygotowanie pod odwiedzających. Dobrze zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest pierwsze wrażenie i zainteresowanie klienta, o co niewątpliwie musimy zadbać. Należy przygotować wnętrza oraz odpowiedni spis nieruchomości. W jego skład wchodzi: plan nieruchomości, mapy terenu, dane dotyczące planów zagospodarowania przestrzeni. Tego typu zadania należą do pośrednika nieruchomości.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz