Artykuł sponsorowany

Wyburzenie budynków – z jakimi kosztami muszą liczyć się inwestorzy?

Wyburzenie budynków – z jakimi kosztami muszą liczyć się inwestorzy?

Konieczność wyburzenia istniejącego budynku wynika z bardzo różnych przyczyn. Zazwyczaj można jednak spotkać się z sytuacją, w której na zakupionej przez inwestora działce znajdują się np. stare obiekty inwentarskie lub dom jednorodzinny pochodzący sprzed kilkudziesięciu lat. Ceny takich posesji są zdecydowanie niższe, aczkolwiek nowy właściciel musi liczyć się z dodatkowymi kosztami związanymi z usunięciem obiektów. Co warto wiedzieć na ten temat?

Od czego zależy cena wyburzania?

Jeżeli chcemy skorzystać z najpopularniejszej opcji, czyli usług firmy zewnętrznej, to należy liczyć się z tym, że ceny każdorazowo ustalane są indywidualnie i zależą od wielu różnorodnych czynników. Jakich konkretnie? Mowa tutaj oczywiście o materiałach, z jakich zbudowany jest dany obiekt. Dla przykładu wyburzenie budynków wykonanych z cegły lub zbrojonego betonu będzie od tych, w których głównym elementem konstrukcyjnym jest drewno. Konieczne do poniesienia koszty w ogromnej mierze uzależnione są także od kubatury budynku, jego stanu technicznego oraz technologii, w jakiej została wykonana połać dachowa.

W tym miejscu pojawia się bardzo ważne pytanie dotyczące tego, czy da się wskazać choćby uśrednioną cenę wykonania prac rozbiórkowych? Biorąc pod uwagę stawki rynkowe, klienci muszą liczyć się z wydatkami sięgającymi od 1800 do około 2100 zł netto za każde 100 m3. W cenie tej znajduje się jedynie sama rozbiórka, nieobejmująca usług transportowych, składowania oraz utylizacji materiałów. Z jakimi jeszcze informacjami warto się zapoznać?

Dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalistów?

Wyburzenie obiektu, podobnie zresztą jak jego budowa, wymaga bardzo rzetelnego i skrupulatnego podejścia pod kątem prawnym. Wszystkie wskazania znajdziemy w ustawie o Prawie budowlanym. Z treści przepisów dowiemy się, kiedy wystarczy wystosować zgłoszenie, a kiedy potrzebne jest specjalne pozwolenie. Wiąże się to z koniecznością wypełnienia wielu dokumentów, co oczywiście oznacza stratę cennego czasu. Korzystając z pomocy najlepszych specjalistów takich jak m.in. firma prowadzona przez Grzegorza Cedora, możemy mieć absolutną pewność co do tego, że wszystkie procedury zostaną zrealizowane tak szybko, jak tylko jest to możliwe.

Nie należy również zapominać o tym, że w przypadku budynków pochodzących sprzed kilkudziesięciu lat dość problematyczne są materiały, które obecnie uważa się za bardzo szkodliwe zarówno dla ludzkiego zdrowia, jak i środowiska naturalnego. Najlepszy przykład stanowi tutaj azbest. Firmy zajmujące się pracami rozbiórkowymi mają odpowiednie uprawnienia, dzięki którym nie trzeba szukać dodatkowej pomocy.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz