Artykuł sponsorowany

Wyburzanie budynku, jak się za to zabrać?

Wyburzanie budynku, jak się za to zabrać?

Wyburzenie zazwyczaj wymaga pozwolenia i wykonuje się je, gdy stan techniczny budynku jest zły. W większości przypadków koszty remontu przewyższyłyby budowę nowego obiektu, w szczególności, gdy jest on niefunkcjonalny dla inwestorów. Innym powodem rozbiórki może być zagrożenie stwarzane przez niego. Prywatne osoby również często mierzą się z koniecznością usunięcia starych zabudowań, których nie można włączyć do projektu budowlanego.

Jakie formalności należy spełnić, chcąc wyburzyć budynek?

W takich sytuacjach z pomocą przychodzi firma Roboty Ogólnobudowlane, której właścicielem jest Tomasz Drzazga. Posiada ona odpowiedni sprzęt i wykwalifikowanych pracowników, którzy doskonale znają się na swoim fachu. Zanim jednak zdecydujesz się na skorzystanie z ich usług, przedstawimy kilka słów o formalnościach. W przeszłości chcąc dokonać wyburzenia, należało zdobyć odpowiednie pozwolenie. Obecnie przepisy zostały trochę złagodzone i w następujących przypadkach można zrobić to na zgłoszenie, czyli poprzez złożenie odpowiedniego wniosku w Starostwie: 

- gdy budynek jest niższy niż 8 m i znajduje się w mniejszej niż połowa jego wysokości odległości od granicy działki, 

- jeśli budynek nie jest wpisany do rejestru zabytków ani objęty ochroną konserwatorską,

- kiedy wzniesienie budynku nie wymaga pozwolenia na budowę.

Zostanie on rozpatrzony w ciągu 14 dni i jeśli dostaniemy zielone światło, to firma wyburzeniowa Roboty Ogólnobudowlane może zacząć działać. We wszystkich innych przypadkach wymagane jest pozwolenie na wyburzenie, które wymaga załączenia odpowiednich dokumentów takich jak: zgoda właściciela obiektu oraz opis zakresu i sposobu planowanego przeprowadzenia robót rozbiórkowych. Tutaj okres oczekiwania na decyzję również jest dłuższy, ponieważ wynosi 65 dni. Jednak w okresie oczekiwania warto zarezerwować szacunkowy termin w kalendarzu tych fachowców. 

Jak przebiega proces wyburzania budynku przez firmę Roboty Ogólnobudowlane?

Przed rozpoczęciem prac wyburzeniowych doświadczeni pracownicy z firmy Roboty Ogólnobudowlane zalecają odłączenie wszystkich mediów. Następnie mogą przejść do likwidacji obiektu przy użyciu specjalistycznych sprzętów m.in. koparki. W przypadku małych budowli wykonuje się pod nimi specjalny podkop, który umożliwi zwalenie się ich w konkretnym kierunku. W ofercie przedsiębiorstwa Tomasza Drzazgi poza wyburzeniem znajdziemy również rozbiórki. Jednak pamiętajmy, że wyburzenie i rozbiórka to nie to samo. Pierwszy proces całkowicie usuwa obiekty. Natomiast drugi pozwala na ponowne wykorzystanie niektórych elementów. Oznacza to, że np. rozbiera się każdą kondygnację osobno, żeby nie doprowadzić do ich uszkodzeń i ponownie wykorzystać je w przyszłości. 

Poznaj ofertę prawdziwych ekspertów 

Wyburzenia i rozbiórki to nie wszystko, co ma do zaoferowania firma Roboty Ogólnobudowlane Tomasza Drzazgi. Dzięki specjalistycznym sprzętom może ona przeprowadzić wszelkiego rodzaju prace ziemne i w razie potrzeby podpowiedzieć ciekawe rozwiązania. Ich usługi obejmują wykopy pod fundamenty, wodno-kanalizacyjne, energetyczne i gazowe, wykopy pod szamba, utwardzanie terenu, usuwanie pni oraz odśnieżanie. Poza niezawodnymi koparkami doświadczeni pracownicy oferują fachowe doradztwo, które pomoże rozwiązać każdy problem związany z tą branżą!

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz