Materiał Partnera

Wybór tortu weselnego – na co warto zwrócić uwagę?

Wybór tortu weselnego – na co warto zwrócić uwagę?

Czy wiesz, że serwowanie tortu jest jednym z najważniejszych punktów przyjęcia weselnego? Zazwyczaj moment jego pojawienia się na sali oraz krojenia przez Parę Młodą jest uwieczniany na nagraniach i fotografiach. W związku z tym, warto zadbać o to, by ciasto wieczoru prezentowało się fenomenalnie i zachwycało podniebienia gości. Przeczytaj, czym jeszcze warto kierować się, zamawiając ten wypiek u cukiernika.

Ilość gości a wielkość tortu

Pierwszym i najważniejszym aspektem, który należy wziąć pod uwagę, zamawiając tort weselny jest ilość gości, zaproszonych na przyjęcie. Od niej zależy bowiem wielkość wypieku. Generalna zasada, przyjęta przez cukierników, jest prosta – porcja na jedną osobę wynosi około 100 gram. Niemniej jednak, zawsze warto wziąć pod uwagę, że ktoś może poprosić o dodatkową porcję ciasta. Dobrze jest więc być przygotowanym na taką okoliczność – pozwoli to uniknąć niepotrzebnego dyskomfortu i wyeliminować zbędne obawy Pary Młodej.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, zamawiając tort weselny?

Oczywiście, oprócz samej wielkości ciasta weselnego, istnieje wiele istotnych kryteriów. Do najważniejszych z nich można zaliczyć:

  • smak tortu – wybierając go, warto upewnić się, czy któryś z gości nie ma alergii na jakiś składnik oraz czy wśród nich są abstynenci (nasączanie ciasta alkoholem to w takim przypadku zły pomysł). Oprócz tego, warto dostosować smak do pory roku – w lecie warto zdecydować się na lekkie, owocowe masy,
  • forma tortu – najpopularniejsza jest oczywiście tort wielopoziomowy, ale zdarza się również, że Para Młoda decyduje się na nietypowe opcje np. na muffinki ułożone na piętrowych paterach lub na jednoczęściowe torty artystyczne,
  • styl wypieku – wszystko zależy od preferencji Pary Młodej, stylu wesela oraz trendów, panujących w branży ślubnej. Warto zaznaczyć, że w 2021 roku hitem będą wesela w stylu rustykalnym – wtedy warto rozważyć tort „naded cake”.

Gdzie zamówić tort weselny?

Niezwykle ważny jest również wybór samej cukierni, która wykona tort weselny. Najbardziej rozsądną opcją jest nawiązanie współpracy z doświadczonym i cenionym w branży cukierniczej, przedsiębiorstwem, takim jak Torcikowo U Pauliny (Torty Sochaczew). Wypieki, które oferuje ta firma nie tylko są smakowite, ale także estetycznie – wręcz artystycznie – udekorowane. Dodatkowo, każdy klient, który nie do końca orientuje się w temacie wypieków, uzyskać może fachową poradę od cukiernika, dotyczącą wyboru ciasta. 

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz