Materiał Partnera

Wybór profesjonalnej firmy remontowej w pięciu krokach

Wybór profesjonalnej firmy remontowej w pięciu krokach

Mieszkając już dłuższy czas „na swoim”, przychodzi pora na zmiany aranżacji wnętrza, małe i większe remonty. Aby nasze mieszkanie lub dom były w pełni funkcjonalne, jednocześnie nowoczesne należy podejść poważnie do tematu robót wykończeniowych i remontu i zamiast „rycerzyć” powierzyć prace specjalistom. Zobaczmy, czym powinna charakteryzować się idealna firma remontowa?

W dobie internetu tysiącom porad audio i materiałów typu „zrób to sam”, remontem moglibyśmy się zająć sami. Jednak efekt tych działań, mógłby odbiegać od tego, jaki widzimy oczami wyobraźni.

Chcąc mieć spokojną głowę i piękne wnętrza, poszukaj specjalisty

Podczas planowanego remontu warto kontrolować postęp prac i na bieżąco być w kontakcie z kierownikiem prac wykończeniowych. Warto zatem przed dokonaniem wyboru firmy remontowej, specjalizującej się w remontach i wykańczaniu wnętrz, poznać schemat wyboru firmy wykończeniowej, takiej jak, chociażby R-Dom Rafał Koziestański.

Aby nie spotkały nas żadne nieprzyjemności, należy:

  1. Zbadaj proces wykończenia wnętrz – poznaj techniki remontowe i materiały
  2. Portfolio studia
  3. Opinie na temat studia
  4. Co obejmuje umowa?
  5. Egzekwuj postanowienia umowy remontowej.

Egzekwuj postanowienia umowy remontowej.

Zbadaj proces wykończenia wnętrz – poznaj techniki remontowe i materiały

Zazwyczaj nie mamy problemu z określeniem co nam nie odpowiada w dotychczasowych rozwiązaniach technologicznych w naszym domu bądź mieszkaniu. Jednak, aby odpowiedzieć sobie i fachowcom, jakiego efektu oczekujemy, musimy poświęcić trochę swojego cennego czasu na zapoznanie się ogólne w trendach wykończeniowych, możliwych technikach budowlanych. Warto korzystać z wielu źródeł, zarówno materiałów z sieci, jak i poradnikach specjalistycznych, prasie branżowej. Pozwoli to zarówno na lepsze określenie naszych potrzeb, jak i rozeznanie w kosztach materiałów, robocizny.

Portfolio firmy budowlanej i opinie o niej

Pamiętać trzeba, że profesjonalna ekipa do prac wykończeniowych nie unika trudnych zleceń, wykona profesjonalne wykończenie wnętrz, w każdym wybranym przez nas stylu.

Aby remont przebiegł sprawnie, dokonaj przeglądu kilku ekip, zarówno jeśli chodzi o portfolio wykonywanych przezeń zleceń, jak i opinii na temat firmy przez klientów. Jeśli zamieszczone w galerii zdjęcia realizowanych prac wykończeniowych nie odpowiadają twoim gustom, przejdź do innej firmy. Mając na uwadze fakt, że dobra firma zrealizuje remont w każdym stylu, szukaj w portfolio różnorodności, nowoczesności i patrz na dokładność.

Spisz umowę i koniecznie egzekwuj jej postanowienia

Jeśli już wiesz, komu zlecasz remont, spisz szczegółową umowę, której egzekwowania się nie bój. To jest standardowa procedura i żadna ceniąca się firma, wykonująca remonty nie będzie ci miała za złe, że pytasz i kontrolujesz postęp prac zgodnie z umową. W umowie dopilnuj:

  • Wyszczególnienia prac
  • Kosztorysu, wraz z określeniem kto, jakie materiały będzie kupował
  • Terminów zakończenia poszczególnych etapów remontu
  • Sposobu i terminu zapłaty
  • Określenia gwarancji.
Opracowanie:
Siedlce, Dolna 5A
tel. 508 219 117
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz