Materiał Partnera

Wybór odpowiedniego biura architektonicznego

Wybór odpowiedniego biura architektonicznego

Dobrze zaprojektowany dom to podstawa późniejszego procesu budowy. Wybierając pracownię architektoniczną, kieruj się jej renomą oraz portfolio zrealizowanych projektów – to one są najlepszą wizytówką architektów. Pamiętaj o tym, aby cały projekt zakładał pewien margines błędu, jeśli chodzi o kosztorys. Pozwoli Ci to uniknąć niespodziewanych wydatków. Warto wiedzieć jednak, że najlepsze pracownie dokonują wszystkich obliczeń w sposób profesjonalny, nie dając zaskoczyć się na żadnym etapie budowy.

Architekt marzeń

Poszukując najlepszego architekta, powinniśmy użyć wyszukiwarek internetowych. To tam bez problemu znajdziemy setki opinii na temat danego biura architektonicznego. W taki sposób dokonamy wstępnej selekcji biura, z którym podejmiemy współpracę. Kolejnym etapem jest rozmowa – jeśli zauważysz, że architekt będzie starał się z dużą dokładnością urzeczywistnić Twoją wizję domu, możesz śmiało zlecić mu projekt. W przypadku, kiedy będziesz mieć problem z oceną wyglądu przyszłego domu, sprawdź, czy dany architekt ma bogatą wyobraźnię przestrzenną i czy będzie potrafił wyczuć, w jakim typu domu najlepiej będziesz się czuł. Ważne jest również portfolio – to ono pokaże Ci praktykę danego biura architektonicznego. Jeśli będzie ono bogate w projekty domów jednorodzinnych, wielorodzinnych, hal produkcyjnych, budynków rekreacyjnych (hotele i restauracje), możesz uznać dane biuro architektoniczne za profesjonalnie. Tak jest właśnie w przypadku biura AD. Pracownia architektoniczna. Architekt Jankowski Dariusz, które wyróżnia się niebanalnymi rozwiązaniami, terminowością i współpracą z innymi podmiotami budowlanymi.

Szeroki zakres usług architektonicznych

Warto również określić, czy dane biuro architektoniczne zajmuje się szerokim zakresem usług projektowych i budowlanych. Niektórzy architekci tylko i wyłącznie projektują przestrzeń architektoniczną oraz wnętrza. Omijaj takie biura szeroki łukiem! Potrzebujesz architekta z prawdziwego zdarzenia, który pomoże Ci dokonać odpowiedniej dokumentacji, będzie współpracował z geodetą (w celu uzyskania map do celów projektowych), jak również z ekipą budowlaną, doglądając każdy etap budowy. Ważne jest również to, aby pracownia architektoniczna wykonała dla Ciebie wszystkie projekty instalacji sanitarnych, instalacji elektrycznych, drogowych czy technologicznych, a także, aby zaoferowała profesjonalne usługi kosztorysowe. To one pozwolą Ci na dokładne określenie budżetu, który jest tak ważny przy tego rodzaju inwestycjach. Szczególnie na usługi kosztorysowe powinny zwrócić uwagę osoby, które budują dom ze środków kredytowych, a także osoby wydelegowane do ustalenia kosztorysu takich inwestycji jak projekty budynków przemysłowych, szkół, obiektów użyteczności publicznej czy też siedzib firm.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz