Materiał Partnera

Wybór mysz gamingowej – na co zwrócić uwagę?

Wybór mysz gamingowej – na co zwrócić uwagę?

Miłośnicy gier komputerowych oraz e-sportowcy wiedzą, jak istotny jest odpowiedni dobór akcesoriów takich jak mysz, klawiatura czy słuchawki do osiągnięcia odpowiedniego wyniku oraz komfortu rozgrywki. Zakup takiego sprzętu musi więc być tak samo świadomy i przemyślany jak nabycie monitora lub jednostki centralnej. Mysz to przecież jeden z podstawowych kontrolerów podczas gry.

Rodzaj sensora

Na rynku występuje w dwóch opcjach. Optyczny wymaga zastosowania podkładki odbijającej światło lub gładkiej powierzchni pod myszą dla wygodnego użytkowania. Ponadto ma bardzo dużą rozdzielczość, którą można regulować za pomocą wbudowanego przetwornika. Zaletą jest także niska cena w porównaniu do laserowego, ale z kolei niższa precyzja ruchu. Ponadto myszy optyczne pobierają dużo prądu. Stąd też gracze chętniej sięgają po wspomnianą przed chwilą, opcję sensora laserowego. Jest to droższe rozwiązanie, ale zdecydowanie bardziej precyzyjne, co ma niebagatelny wpływ na jakość rozgrywki. Odgrywa to dużą rolę przy grach typu RPG lub FPS, gdzie liczy się dokładność oraz szybkość wykonywanych akcji.

Z sensorem związana jest także czułość myszy, czyli zakres ruchu, jaki trzeba wykonać po blacie, aby przesunąć kursor do odpowiedniego punktu na ekranie. Jest ona wyrażana w jednostce DPI (punkty na cal) i im wyższa, tym lepsza. Optymalny przedział, który satysfakcjonuje wielu graczy, wynosi 1200-1600 DPI.

Kształt oraz waga

Poza względami estetycznymi ważne jest, jak mysz komputerowa leży w naszej dłoni i czy jej kształt pasuje do stylu chwytu. Nie ma tutaj uniwersalnej zasady, ponieważ każdy człowiek ma inną dłoń i upodobania, co do wygody. Niemniej jednak kontrolery gamingowe mają nieco bardziej wymyślne kształty niż tradycyjne wskaźniki biurowe. Wszystko po to, aby ręka nie była zmęczona po kilkugodzinnej sesji gry. Warto zwrócić uwagę na ilość, rozmieszczenie oraz jakość gumowych elementów. Mają one za zadanie zapobiec wyślizgiwaniu się akcesorium z dłoni. Duża ilość dodatkowych przycisków z możliwością przypisania im konkretnych akcji przyda się miłośnikom gier typu MMO, w których wymagane są złożone sekwencje. Ostatnim aspektem jest waga myszy. Im cięższa, tym lepiej się nią operuje. Tutaj także znaczenie mają indywidualne preferencje użytkownika, dlatego dodatkowym atutem są dołączane w zestawie ciężarki, które umożliwią odpowiednie dopasowanie tego parametru. Sprzedawcy w sklepach komputerowych takich jak Duetkom w Kisielicach pomogą dobrać odpowiedni produkt do naszych wymagań.

Na samym końcu należy zaznaczyć, że zdecydowanie bardziej dla graczy polecane są myszy przewodowe ze względu na bezproblemową komunikację z komputerem, a także brak ryzyka rozładowania baterii w najmniej oczekiwanym momencie. Podłączenie za pomocą kabla USB daje pasjonatom rozgrywek komputerowych większą pewność dobrze rozegranej tury. Choć trzeba wspomnieć, że na rynku pojawia się coraz większa ilość bardziej zaawansowanych modeli bezprzewodowych, które są wyposażone w stację dokującą.

Opracowanie:
Kisielice, Sienkiewicza 34 lok. 7
tel. 500 776 730
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz