Materiał Partnera

Wybór mebli do salonu

Wybór mebli do salonu

Zaaranżowanie salonu to niełatwe zadanie, które wymaga sporo kreatywności i sprawności. Musimy pamiętać o każdym elemencie pomieszczenia. Oprócz najważniejszych, jakimi są meble, uwagę trzeba zwrócić także na inne dodatki, jak np. lampy, wazony czy obrazy. Wybór mebli do salonu również nie jest łatwy, ponieważ powinniśmy je dostosowywać do charakteru mieszkania. Zatem jakie meble do salonu kupić?

Czy obecnie warto postawić na meblościankę?

Chyba nikt nie ma wątpliwości co do tego, że salon to serce domu. W związku z tym jego urządzenie musi być dokładnie przemyślane i zaplanowane. Poza tym w większości przypadków to największe pomieszczenie w domu lub mieszkaniu zatem można w nim umieścić meble, które nie zmieściłyby się w innych pokojach. Jednym z nich jest meblościanka. Ten mebel wielu z nam kojarzy nam się z przeszłością, ponieważ duża liczba osób miała go w swoich domach. To jednak nie oznacza, że meblościanki są w dzisiejszych czasach bezużyteczne. Komponenty oferowane obecnie przez salony meblowe są nieco zmienione, jednakże to nadało im lekkości i użyteczności, a do tego meblościanki wyglądają efektownie. W zależności od tego, w jakim stylu urządzamy salon, możemy wybrać nowoczesne lub tradycyjne meble tego typu.

Meblościanka w salonie sprawdzi się, jeżeli to pomieszczenie ma być wykorzystywane na co dzień, a nie tylko od święta, gdy przyjeżdżają do nas goście. Mebel ten to doskonałe rozwiązanie, gdy chcemy zyskać dodatkowe miejsce do przechowywania rozmaitych przedmiotów. Zwykle meblościanki składają się z kilku części, którymi są komoda, regał, stolik pod telewizor, szafka, kredens lub witryna. Dzięki takiemu zestawowi z pewnością zyskamy sporo miejsca na przechowywanie przedmiotów.

Jakie inne meble muszą znaleźć się w salonie?

W sytuacji, gdy nie potrzebujemy dodatkowego miejsca na przechowywanie rzeczy, a salon będzie nam służył wyłącznie jako miejsce spotkań z gośćmi, wówczas nie warto umieszczać w nim dużych mebli. Natomiast nie możemy zapomnieć o innych elementach wyposażenia wnętrza. Tymi są:

  • sofa,
  • stolik kawowy,
  • fotele,
  • stolik RTV.

Decydując się na takie rozwiązanie, czeka na nas kolejny dylemat, który związany jest z tym, czy postawić na komplet mebli, czy dobierać każdy komponent osobno. Zarówno gotowe zestawy meblowe do salonu, jak i pojedyncze elementy znajdziemy w ofercie Firmy stolarskiej SycTadeusz z Jordanowa w województwie małopolskim. Zestawienie ze sobą pojedynczych mebli w różnych stylach to ciekawe rozwiązanie, które sprawdzi się w dużych salonach, gdzie każdy mebel będzie przykuwał uwagę. Natomiast w małych pomieszczeniach takie łączenie mebli z rozmaitych stylów nie zawsze wychodzi dobrze. Podczas urządzania pomieszczenia warto pamiętać o tym, aby meble różniące się znacznie od siebie ustawiać na różnych ścianach, wówczas ciekawy efekt różnorodności zostanie zachowany, aczkolwiek należy aranżować salon z umiarem.

Opracowanie:
Jordanów, Malejowska 70a
tel. 18 267 55 46
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz