Materiał Partnera

Wybór mebli do kuchni – na co zwrócić uwagę?

Wybór mebli do kuchni – na co zwrócić uwagę?

Meble na wymiar to doskonała opcja dla osób, które pragną mieć funkcjonalną, bezpieczną i niebanalną kuchnię. W przeciwieństwie do gotowych produktów z katalogów sieciowych sklepów, wyroby stolarskie wyróżnia pieczołowite wykonanie, w oparciu o najlepsze jakościowo materiały oraz technologie. Z naszego artykułu dowiesz się, na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas projektowania szafek do domowej kuchni.

Zanim skontaktujesz się ze stolarzem, by zlecić mu wykonanie mebli na wymiar, zapoznaj się z dostępnymi na rynku materiałami i zastanów się, jakich udogodnień potrzebujesz podczas użytkowania swojej kuchni, co ułatwi Ci wybór określonego systemu otwierania czy konstrukcji szafki narożnej.

Wybór solidnego materiału

Meble w kuchni są szczególnie narażone na zabrudzenia, kontakt z wilgocią oraz wysokimi temperaturami, dlatego materiał, z których są one wykonywane, musi być odporny na te czynniki, a przy tym lekki i estetyczny. Do budowy szafek kuchennych na wymiar doświadczeni, lokalni stolarze, tacy jak Wojciech Kołtało, stosują więc najczęściej: lakierowaną płytę wiórową, płytę foliowaną MDF lub lite, impregnowane drewno. Wszystkie te materiały są bowiem łatwe w utrzymaniu, można je wielokrotnie czyścić, przez wiele lat zachowują nienaganną, żywą kolorystykę, nie puchną i nie rozwarstwiają się pod wpływem oddziaływania pary wodnej czy rozgrzanych mas powietrza.

Systemy otwierania

Istotnym elementem, który musisz też przemyśleć, projektując swoją kuchnię na wymiar, jest wybór systemów otwierania poszczególnych szafek. Możesz je otwierać na kilka różnych sposobów: z dołu, z góry, na klik albo w wersji klasycznej, przy użyciu uchwytów. Wysuwane, nowoczesne szuflady warto wyposażyć w systemy przesuwne bezuchwytowe oraz systemy koszowe, takie jak cargo, co pozwoli Ci dokładnie zagospodarować miejsce w Twojej kuchni.

Szafki narożne na wymiar

Na co zwrócić uwagę, wybierając narożną szafkę kuchenną na wymiar? Pamiętaj, że taki mebel ma dużą powierzchnię wewnętrzną, a tym samym ogromny potencjał, który warto wykorzystać, stosując nowe technologie, w tym systemy wysuwanych szuflad narożnych i kosze obrotowe. Takie rozwiązania sprawiają, że każdy centymetr kwadratowy mebla jest zagospodarowany.

Zamiast tradycyjnych, statycznych półek w nowych regałach narożnych stolarze montują obrotnice, dzięki którym masz szybki dostęp do wszystkich produktów znajdujących się wewnątrz i możesz na bieżąco monitorować stan swoich zapasów żywności, nie tracąc cennej przestrzeni w swojej kuchni. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz