Materiał Partnera

Wybór mebli do każdego wnętrza

Wybór mebli do każdego wnętrza

Wyposażenie naszego domu jest bardzo ważne, a jednym z najważniejszych elementów są meble. To one nadają charakter wszystkim pomieszczeniom, a także stanowią nasze odzwierciedlenie. Dlatego podczas prac wykończeniowych naszego mieszkania warto zwrócić uwagę na to, aby dokonać zakupu mebli, które naprawdę nam się podobają, a dodatkowo są wysokiej jakości.

Co oferują salony meblowe?

Meble stanowią wizytówkę każdego domu i mieszkania, dlatego przed ich zakupem warto na spokojnie zastanowić się, jakie meble będą pasowały do naszego domu. Tak samo warto wybierać meble od renomowanych producentów, którzy oferują meble wysokiej jakości. Jakość mebli jest bardzo ważna, ponieważ te, które są dobrej jakości posłużą nam przez wiele długich lat. Poza tym meble wysokiej jakości prezentują się znacznie lepiej od tych, które są nieco gorsze.

Jak dowiedzieliśmy się od specjalisty w branży meblarskiej z firmy Bratek II. Salon meblowy, w ofercie niemalże każdego salonu meblowego znajdziemy produkty takie jak:

 • meble kuchenne,
 • meble biurowe,
 • sofy,
 • stoły,
 • krzesła,
 • stoliki,
 • zabudowy meblowe.

Oczywiście wśród wszystkich tych produktów wyróżnić można wiele rodzajów. Salony meblowe prześcigają się w tym, który z nich będzie miał lepszą ofertę dla swoich klientów. Bardzo ważnym aspektem jest to, że wybierając się do dobrego salonu meblowego mamy pewność, iż będziemy mogli zobaczyć wiele różnorodnych rodzajów mebli. A jak wiadomo, im większy wybór, tym łatwiej będzie nam wybrać coś co będzie nam się podobało.

Meble tapicerowane

Jednymi z najbardziej popularnych rodzajów mebli są meble tapicerowane. Nie brakuje ich w każdym dobrym salonie meblarskim. Zanim jednak dokonamy zakupu takich mebli warto czegoś się o nich dowiedzieć. Meble tapicerowane zazwyczaj wykonywane są na specjale zamówienie klienta. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość samodzielnego wyboru kolorów mebli. Wśród mebli tapicerowanych wyróżnić można między innymi:

 • krzesła,
 • fotele,
 • łóżka,
 • kanapy,
 • tapczany.

Meble tapicerowane podzielić można na ich konstrukcję oraz użyte materiały do ich wyprodukowania. Ten rodzaj mebli wykonać można z drewna, metalu, tworzyw sztucznych, bądź z połączenia tych materiałów. Meble tapicerowane drewniane najczęściej są z litych drewnianych kawałków lub z tworzyw drzewnych takich jak np. sklejka. Meble tapicerowane z metalu cechują się konstrukcją wykonaną z rur lub prętów, które połączone są nitami, spawami lub śrubami. Ich powierzchnia może być chromowana, niklowana lub mosiądzowana. Meble wykonane z tworzyw sztucznych najczęściej są przeznaczone do użytku poza domem. Zazwyczaj są to meble ogrodowe lub barowe.

Producenci mebli zwracają także uwagę na cechy tapicerki. Wyróżnić można różne stopnie jej miękkości. Tapicerki miękkie posiadają dwie warstwy tapicerskie. Pierwsza z nich to warstwa sprężynująca, a druga to warstwa wyściełająca. Ten rodzaj tapicerki jest bardzo komfortowy w użyciu. Meble, które posiadają tapicerkę pół-miękką wyposażone są albo w część sprężynującą albo w część wyściełającą. Wyróżnić można jeszcze meble o tapicerce twardej. W przypadku takich mebli ich podłoże zostaje pokryte wyściółką.

Opracowanie:
Kwidzyn, Ślepa 6
tel. 55 261 00 36
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz