Materiał Partnera

Wybór materaca do spania

Wybór materaca do spania

Sen to zdrowie – aby to stwierdzenie nie mijało się z prawdą, należy zadbać o kilka czynników, które zapewnią nam komfortowy odpoczynek. Do wieczornych rytuałów powinno należeć wietrzenie oraz zaciemnienie sypialni. Warto zadbać o to, aby rozpraszający swoim światłem telefon został w salonie. W nocnym azylu lepiej postawić na książkę do poduszki. Kluczową rolę w kwestii jakości snu odgrywa również łóżko, a dokładniej spoczywający na nim materac.

Rodzaje materaców do spania

Wybór materaca to odwieczny dylemat – jak dopasować ten element wyposażenia każdej sypialni do łóżka, a przede wszystkim do naszych indywidualnych potrzeb? Aby ułatwić sobie decyzję, warto zapoznać się z tym, co oferuje nam rynek. Najczęściej proponowanym w sklepach meblowych materacem są wysokiej jakości produkty lateksowe, które cieszą się uznaniem z uwagi na wysoką elastyczność, trwałość, a także właściwości antybakteryjne oraz antygrzybiczne, które z pewnością docenią alergicy.

Obok materacy lateksowych znaleźć można modele wykonane z pianki poliuretanowej. To tańsza alternatywa dla zwulkanizowanego mleczka kauczukowego. Warto jednak w tym przypadku zdecydować się na lepszy od standardowej pianki materiał wysokoelastyczny lub termoelastyczny – ten krok zapewni nam idealne dopasowanie do ciała i wygodę użytkowania.

Dobrym wyborem będą również materace bonelowe, których budowa opiera się na sprężynach otoczonych wkładką tapicerką bądź też nieco bardziej naturalnym materiałem w postaci gryki. A skoro już o włóknach roślinnych mowa, to nie sposób nie wspomnieć o ekologicznych propozycjach, takich jak wyróżniające się dobrą cyrkulacją powietrza materace kokosowe. To propozycja szczególnie dla osób, które lubią twarde podłoże do spania.

Czym się kierować przy wyborze materaca?

Jak widać, rynek zapewnia nam prawdziwe zatrzęsienie podkładów, które zatroszczą się o nasz komfortowy sen. Zanim zdecydujemy się na konkretny model, warto przetestować kilka wariantów i zastanowić się nad naszymi oczekiwaniami dotyczącymi na przykład twardości czy wielkości. Rodzaj materaca powinniśmy uzależnić nie tylko od indywidualnych preferencji, ale również od wagi osób, które będą na nim spały. To istotna kwestia szczególnie w przypadku dwuosobowego podłoża do spania.

Dobrym wyznacznikiem zakupu z pewnością nie jest cena. Jak podkreśla pracownik Skorek Meble, wysokiej jakości materac będzie służył nam przez lata, dlatego też nie warto oszczędzać na tym sypialnianym wyposażeniu.

Sypialnia to wyjątkowe miejsce w każdym domu. Aby w pełni korzystać z jej możliwości, należy pomyśleć o zakupie funkcjonalnych mebli, wzbogaceniu przestrzeni przytulnymi dodatkami, ale przede wszystkim o wyborze najlepszego podłoża do spania.
Opracowanie:
Chełm, Podgórze 36
tel. 82 563 48 91
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz