Artykuł sponsorowany

Wybór dobrego protetyka - na co zwrócić uwagę?

Wybór dobrego protetyka - na co zwrócić uwagę?

Brak uzębienia nie kojarzy się nam z niczym dobrym, a oprócz tego wiąże się z nieprzyjemnymi skutkami zdrowotnymi (m.in. zanik tkanek czy kości po utracie zęba oraz bóle głowy). Dlatego, żeby nie mieć takich problemów, warto zadbać o uzupełnienie braków w uzębieniu. W takiej sytuacji najlepiej udać się do specjalisty protetyka, który pomoże nam w pozbyciu się naszego problemu. Na co zwrócić uwagę, wybierając protetyka? O tym w dzisiejszym artykule. Zachęcamy do przeczytania.

Dobry fachowiec

Zacznijmy od tego, że wybierając protetyka, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, aby był to jak najlepszy specjalista w swojej dziedzinie. Najważniejsze jest odpowiednie doświadczenie, jak i umiejętności, lecz nie możemy zapominać o takich kwestiach, jak odpowiednie-indywidualne podejście do każdego pacjenta, cierpliwość oraz troska o jego jak najlepsze samopoczucie. 


Wiele osób wybierając takiego specjalistę, kieruje się tym, aby zapłacić jak najmniej. Jednak jeśli chodzi o leczenie protetyczne, cena nie powinna grać tu roli. Zdecydowanie lepiej zainwestować raz więcej i być pewnym, że nasze leczenie zostanie przeprowadzone szybko, profesjonalnie i przede wszystkim poprawnie. Warto tutaj także wspomnieć o tym, że dobrze jest zapytać o czas pojedynczej wizyty u protetyka. Pozwoli nam to, na uzyskanie informacji, z jakim wyprzedzeniem powinniśmy się umawiać na kolejne konsultacje. Z pełnym profesjonalizmem spotkamy się w Gabinet Protetyczny, którego właścicielką jest Aneta Gawrońska.

Kilka słów o leczeniu protetycznym

Leczenie protetyczne to proces, który polega na trwałym, jak i kosmetycznym odbudowaniu i odtworzeniu zębów, których brakuje u pacjenta. Dzieli je się na dwie grupy - ruchome oraz stałe. Ruchome polegają na dopasowaniu takiej protezy, która będzie bardzo wygodna dla pacjenta, gdyż będzie on mógł ją ściągać i zakładać samodzielnie. Natomiast jeśli chodzi o te stałe - tutaj mamy do czynienia z procesem cementowania, czyli, innymi słowy, z przytwierdzaniem na stałe uzupełnienia protetycznego.

Na kategorie dzielą się także protezy, wśród których wyróżniamy całkowite, uzupełniające całe uzębienie, jak i na protezy częściowe. Wyróżniamy także protezy akrylowe, jak i protezy szkieletowe (wykonywane z metalu lub acetalu). Jednak w większości przypadków stawia się na protezy z metalu, które posiadają acetalowe klamry.

Do rodzajów stałych uzupełnień zaliczamy także licówki, implanty, mosty (porcelanowe i półceramiczne), nakłady koronowe, jak i wkłady koronowo-korzenne. W większości gabinetów, takich, które korzystają z najnowszych technologii, stosuje się także endokorony, które posiadają nowoczesny system, dzięki któremu mocno trzymają się zęba i nie ma potrzeby stosować podbudowy.

Na sam koniec przyda się kilka słów podsumowania. Jak możemy wyżej zauważyć, istnieje kilka czynników, na które warto zwrócić uwagę, wybierając protetyka. Pamiętajmy, aby wybierać gabinety, które są zaufane i renomowane, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że to dobry wybór i że nie będziemy go żałować.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz