Materiał Partnera

Wybór części zamiennych do maszyn zachodnich - oryginalne czy zamienniki?

Wybór części zamiennych do maszyn zachodnich - oryginalne czy zamienniki?

Maszyna, z której regularnie się korzysta, prędzej czy później zacznie się psuć. Jednak nie zawsze zachodzi konieczność zakupu nowego sprzętu, czasem wystarczy wymienić uszkodzone części. W przypadku markowych maszyn są dwie opcje: wybór części oryginalnych lub ich zamienników. Obydwie mają plusy i minusy. Ale który wariant będzie lepszym pomysłem?

Jakie części zamienne kupuje się najczęściej?

Niektóre części maszyn zachodnich są eksploatowane znacznie bardziej intensywnie, niż pozostałe, dlatego też szybciej się psują. Wtedy konieczna jest ich wymiana, aby urządzenie mogło dalej działać bez przeszkód. Części, które są szczególnie narażone na uszkodzenie to np. opony w pojazdach. Są one poddawane dużym obciążeniom, co nie wpływa na nie korzystnie. Podatne na zepsucie są też układy hamulcowe, hydrauliczne i kierownicze. Nietrudno uszkodzić także wszelkie elementy ruchome, bo wykonują one pracę za każdym razem, kiedy maszyna jest użytkowana. Często wymienia się także oblachowanie, które najczęściej pełni funkcję osłony i ochrania inne części urządzeń.

Części oryginalne

Zakup części oryginalnych do maszyn konkretnej firmy to gwarancja satysfakcji, bo markowe produkty są z reguły dobrze  dopasowane do danego urządzenia. Rzadko zdarza się zatem, że powodują one awarie. Są też bezpieczne i mają wysoką jakość. Niestety oryginalne części są dosyć drogie w porównaniu do zamienników. Tymczasem na rynku można znaleźć produkty o wiele tańsze, które również odznaczają się wysoką jakością.

Zamienniki

Najważniejszą zaletą zamienników jest ich cena, nawet dwa razy niższa, niż w przypadku części oryginalnych. Elementy te również charakteryzują się wysoką jakością i wytrzymałością na szkodliwe czynniki. Ich zakup nie zawsze musi oznaczać ryzyko złego dopasowania części do maszyny. Przykładowo, firma AKMET dorabia oblachowanie na zamówienie, dla konkretnej maszyny. Podejmuje takie działania, jak spawanie, cięcie plazmowe i gięcie blach. Dzięki temu, choć części nie są markowe, to charakteryzuje je idealne dopasowanie do danego sprzętu. Mogą one być też dodatkowo wzmocnione, co zapewni jeszcze lepszą ochronę maszynie. Wyżej wymieniona firma udziela również gwarancji, więc zakup części nie wiąże się z ryzykiem strat. To przykład na to, że zdecydowanie się na zamienniki do maszyn zachodnich może być bardzo dobrym pomysłem. Przy zakupie części tego typu warto polegać na sprawdzonych producentach. Wybór zamienników to często wybór wysoko jakościowych produktów w o wiele niższej cenie.

 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz