Artykuł sponsorowany

Wybierz szlifierkę do warsztatu z asortymentu hurtowni Tormet

Wybierz szlifierkę do warsztatu z asortymentu hurtowni Tormet

Tego rodzaju elektronarzędzia wykorzystuje się przede wszystkim do takiej obróbki powierzchni jak szlifowanie oraz cięcie. W związku z tym stanowią podstawowe wyposażenie  warsztatów w wielu zakładach produkcyjnych oraz branżach. Zaopatrzeniem firm w profesjonalne urządzenia zajmuje się hurtownia Tormet, oferująca niemal wszystkie dostępne na rynku rodzaje szlifierek.

Cięcie i szlifowanie w jednym

O konkretnym zastosowaniu tych elektronarzędzi, a tym samym skuteczności wykonywanej pracy decyduje między innymi ich konstrukcja, sposób działania, a także rodzaj dobranej tarczy. Szlifierka kątowa to najpopularniejszy model, najczęściej przydający się w warsztatach samochodowych – blacharniach i lakierniach – a także na placach budowy. Nabędziemy ją wraz z odmiennymi rodzajami tarcz w hurtowni narzędzi Tormet, której główna siedziba znajduje się w Toruniu. Nadaje się do cięcia blach, prętów zbrojeniowych, ceramiki, betonu oraz szlifowania zgrubnego.

Możliwość polerowania powierzchni

Dwoma bardzo podobnymi do siebie typami pod względem zasady działania są także szlifierki mimośrodowe oraz oscylacyjne. Niemniej jednak różnica to inny ruch ich stopy. W przypadku pierwszej z wymienionych polega on na obrocie wokół własnej osi oraz wychyleniach na boki. Z tego względu stanowi odpowiednie narzędzie do szlifowania płaskich oraz zakrzywionych powierzchni, a w tym zdzierania starych powłok malarskich. Można ją również w pewnym zakresie wykorzystać jako polerkę. Stopa drugich natomiast porusza się wyłącznie na boki, co sprawia, że nadaje się do wygładzania wstępnie oszlifowanych powierzchni – także narożników. Dobrze sprawdza się w przypadku obróbki elementów drewnianych.

Dokładna obróbka detali

Poza wymienionymi wyżej szlifierkami z asortymentu hurtowni Tormet dystrybutor zadbał także o dostępność, nieco mniej popularnych, ale równie przydatnych, szlifierek prostych. Można je spotkać także pod nazwami trzpieniowych czy paluszkowych. Mają one bowiem bardzo uniwersalne zastosowanie i pozwalają na precyzyjną obróbkę metali, kamieni, drewna czy też tworzyw sztucznych. Z ich pomocą wykonuje się między innymi frezowanie, czyszczenie, wygładzanie, szlifowanie oraz grawerowanie. Co ważne, wszystkie oferowane elektronarzędzia w hurtowni Tormet pochodzą od renomowanych producentów, na przykład Bosch, Metabo, Makita i Proma. To gwarantuje ich długą żywotność, a także zapewnia wysoką jakość opracowywania detali.

Sposób zasilania narzędzia

Chęć sprostania oczekiwaniom klientów sprawia, że hurtownia prowadzi również sklepy stacjonarne, znajdujące się w Toruniu, Bydgoszczy, Olsztynie, Płocku, Grudziądzu i Brodnicy. To właśnie w tych punktach, poza drogą online, nabędziemy profesjonalne szlifierki do naszego warsztatu. Poza bogatym asortymentem pod kątem konstrukcji narzędzi są one dostępne w różnych wariantach zasilania, czyli elektrycznym, pneumatycznym oraz akumulatorowym. Wybór konkretnego jest uzależniony w dużej mierze od charakteru prac, do jakich będzie wykorzystywany sprzęt. Największą mocą cechują się oczywiście te zasilane prądem, niemniej dużą wygodę w operowaniu narzędziem zapewniają akumulatorowe. W przypadku pneumatycznych z kolei należy wziąć pod uwagę jej kompatybilność z posiadanym kompresorem. Na szczęście pracownicy hurtowni Tormet oferują doradztwo techniczne na wysokim poziomie, dlatego z pewnością uda nam się zakupić odpowiednią szlifierkę.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz