Materiał Partnera

Wybierasz się na ferie zimowe? Górskie klimaty na pewno posłużą zarówno Tobie, jak i Twoim bliskim

Wybierasz się na ferie zimowe? Górskie klimaty na pewno posłużą zarówno Tobie, jak i Twoim bliskim

Ferie zimowe są doskonałą okazją do integracji i zapomnienia o problemach codziennego dnia. Jeżeli na urlop wybiera się cała grupa, warto wynająć domek w górach. Taki wariant zaspokoi wszystkie gusta, będzie odpowiedni zarówno dla rodzin, jak i klas szkolnych lub zespołów pracowniczych.


Zimowe góry jak z baśni

Krajobraz górski zachwyca o każdej porze roku. Szczególnie piękny jest jednak zimą, kiedy stoki i lasy pokrywa biały, iskrzący się puch. Spokój przyrody i oddalenie od hałaśliwego miasta sprzyjają kontemplacji i wypoczynkowi. Góry są atrakcyjne zarówno dla sportowców, jak i tych, którzy lubią wyciszające, niczym niezmącone wędrówki piesze.

W miejscowości Obidza w Beskidzie Sądeckim można wynająć drewnianą chatę, o której możemy poczytać na stronie obidza438.pl. Jest idealna dla osób, które we własnym gronie chcą spędzić wymarzone ferie zimowe. W domku znajduje się SPA z basenem i jacuzzi, które pomieści nawet 8 osób. Tego typu atrakcje zapewniają dużą dozę relaksu i odprężenia. Terapeutycznie działa także sucha sauna fińska. Obiekt wyposażony jest również w tężnie solankowe jodowo-bromowe, które gwarantują zdrowy mikroklimat. W budynku znajdują się przestronne tarasy i balkony. Można podziwiać z nich widok na dolinę Majdańskiego Potoku. Wynajęcie własnej chatki jest najbardziej komfortowym rozwiązaniem, jeśli planuje się wyjazdy integracyjne dla szkół lub firm. Mieszkanie we wspólnym domu spaja grupy, sprzyja nawiązywaniu bliższych kontaktów i jest świetną okazją do odnalezienia przyjaźni.


Beskid Sądecki

Obidza to górska miejscowość turystyczna znana z Wodospadu Wielkiego. Dźwięk uderzającej wody i szum strumyka rozchodzi się w dolinie. Miejscowość może pochwalić się nienaruszoną, dziką i piękną przyrodą. Lasy bukowo-jodłowe zajmują znaczną część powierzchni wioski. Z grzbietów wzniesień rozciągają się spektakularne, szerokie widoki. Obidza leży w gminie Łącko, znanej z produkcji łąckiej śliwowicy i naturalnych soków owocowych. W okresie zimowym narciarze mogą korzystać ze stoków w Szczawnicy. Bardzo popularne są także wycieczki piesze i nordic walking. Często na szlakach można zauważyć sportowców trenujących biegi. W Szczawnicy można także zaopatrzyć się w leczniczą wodę mineralną.

W Chacie na Obidzy urlop mogą spędzać całe rodziny i grupy przyjaciół. Dom ma w pełni wyposażoną kuchnię, 6 sypialni dla 14 osób i salon z wyjściem na taras. Po całym dniu spędzonym w górach warto skorzystać z sali rekreacyjno-kinowej i zorganizować seans ulubionego filmu. Podczas urlopu można wypożyczyć samochód terenowy lub narty. Właściciele organizują też wycieczki piesze. Posiłki można przygotowywać samemu lub zamówić catering.

Jeżeli na urlop zdecyduje się wybrać rodzina z małymi dziećmi, warto wynająć na jakiś czas nianię. Dzięki temu dziecko będzie bezpieczne i zadowolone w czasie, gdy rodzice wybiorą się na samotny spacer.

Oceń artykuł (1)
2.0
Komentarze
Dodaj komentarz