Artykuł sponsorowany

Wybieramy właściwy system nawadniający

Wybieramy właściwy system nawadniający

Wielu posiadaczy gospodarstw rolnych korzysta z systemów nawadniania. To nowoczesne rozwiązanie coraz częściej spotykamy także w sektorze prywatnym, wśród posiadaczy rozległych ogrodów i terenów zielonych. Dzięki systemom nawadniającym oszczędzamy oczywiście czas, ale sporą ich zaletą jest także nawadnianie odpowiednie dla typu i zapotrzebowania roślin, dzięki czemu nigdy nie zabraknie im niezbędnych składników odżywczych, a ich rozwój nie będzie zaburzony.

Przewaga systemów nawadniających

Systemy nawadniające to konstrukcje stałe, czym różnią się od przenośnych zraszaczy. Prócz samej budowy różnią się także skutecznością, która w przypadku systemów nawadniających jest dużo większa. Zraszacze przenośne mogą się wydawać dobre na krótką metę, ale jeśli zależy nam na równomiernym i dopasowanym do rodzaju roślin podlewaniu czy zraszaniu, to systemy nawadniające nie mają sobie równych. Żaden zraszacz obrotowy czy wahadłowy nie da nam takiej wydajności i kontroli. Dzieje się tak dlatego, że systemy nawadniające składają się nie tylko z sieci hydraulicznej i samych zraszaczy, ale także nowoczesnych sterowników. Automatyzują one proces podlewania roślin, który możemy kontrolować z wnętrza budynku – nie musimy wychodzić do ogrodu, by dokonać niezbędnych regulacji czy zmienić program. Znacząco zwiększa to naszą wygodę i pozwala oszczędzić czas. Duże ogrody i gospodarstwa potrzebują wykonanego specjalnie dla nich projektu systemu nawadniającego, co wymaga skonsultowania się z profesjonalną firmą zajmującą się tym zagadnieniem. Jedną z takich firm jest Dimah Waldemar Ginter. Świadczy ona usługi nie tylko z zakresu projektowania i montażu nowych instalacji nawadniających, ale także modernizacji starych. Jej oferta obejmuje także projektowanie i zakładanie samych ogrodów, co pozwala na kompleksowe potraktowanie zagadnienia.

Systemy nawadniające – dodatkowe funkcje i typy

Nowoczesne instalacje nawadniające sprzężone są w rozbudowane systemy o szerokim zakresie. Do funkcji dodatkowych możemy zaliczyć na przykład monitorowanie wilgotności gleby, co pozwala zraszaczom włączać się tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne – bez niepotrzebnego zużywania wody np. podczas deszczu. Nawadnianie możemy prowadzić także za pomocą linii kroplujących. Ciekawą opcją jest również nawadnianie korzeniowe, przydatne zwłaszcza w mniejszych ogródkach. Poza wyborem sposobu działania systemu nawadniającego powinniśmy rozważyć stworzenie osobnych przyłączy wodociągowych przeznaczonych wyłącznie procesowi nawadniania.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz