Materiał Partnera

Wybieramy serwis komputerowy – czym należy się kierować?

Wybieramy serwis komputerowy – czym należy się kierować?

Awaria komputera to poważna sprawa, którą powinien zająć się profesjonalny serwis. Jak jednak wybrać ten właściwy? Na co zwrócić uwagę? Jakie pytania zadać serwisantom przed oddaniem sprzętu do naprawy? Nad tymi wszystkimi kwestiami musimy się zastanowić, nim podejmiemy decyzję. A zwlekać nie możemy – komputer często jest nam potrzebny do pracy i wielu innych ważnych rzeczy.

Awaria i co dalej?

Każde urządzenie elektryczne ma ograniczoną żywotność, nie będzie służyć nam wiecznie. Przyjmuje się, że obecne podzespoły są sprawne przez kilka lat – wydłużyć lub skrócić ten czas może sposób eksploatacji komputera. Producenci w większość przypadków oferują gwarancję na czas od trzech do pięciu lat.

Nieważne jednak, jak dobrze byśmy nie dbali o nasz sprzęt komputerowy, pojawia się moment, w którym dochodzi do awarii. W zależności od wieku urządzenia oraz jej stopnia, mamy do wyboru dwa wyjścia: kupić w jego miejsce nowy lub wybrać serwis komputerowy.

W przypadku starych komputerów lub poważnych usterek, na przykład uszkodzenia płyty głównej, bardziej opłacalne jest to pierwsze rozwiązanie. Technologia nieustannie idzie do przodu i czasem systemy nawet sprzed kilku lat uznać można za przestarzałe. Najlepsze możliwości da nam najnowszy komputer.

Sprzedaż komputerów jest prowadzona powszechnie – w punktach serwisowych, sklepach elektronicznych, na portalach aukcyjnych. Wybór odpowiedniego modelu zależy od naszych potrzeb i celów, do których używamy laptopa. Wystarczy porównać nasze wymagania z parametrami technicznymi konkretnego komputera, a następnie znaleźć ofertę optymalną cenowo.Dobry serwis

Trudności rozpoczynają się, kiedy konieczna jest naprawa komputera. Jej skuteczność oraz koszty zależą od wyboru odpowiedniego serwisu. Jak go znaleźć? W zależności od tego, czy gwarancja na nasz komputer jest aktualna lub nie, wybieramy serwis gwarancyjny lub serwis pogwarancyjny – musimy zwrócić uwagę, czy wybrany przez nas oferuje ten, którego potrzebujemy. Musimy kierować się w tym kilkoma zasadami. Pierwsza z nich to zwrócenie uwagi na doświadczenie firmy zajmującej się serwisowaniem. PC Doktor ma w branży ponad dziesięć lat doświadczenia, co gwarantuje wysoką jakość prowadzonych usług.

Przed oddaniem komputera do serwisu powinniśmy dowiedzieć się od pracowników serwisu, jakie narzędzia są wykorzystywane do naprawy komputerów oraz jak będzie przebiegał cały proces. Warto wybrać firmę, która oferuje bezpłatną diagnostykę, a także poznać całkowity koszt usunięcia usterki jeszcze przed jego zleceniem. Najlepszym wyborem będzie serwis oferujący gwarancję na wykonane naprawy.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz