Materiał Partnera

Wybielanie zębów – co trzeba wiedzieć o zabiegu?

Wybielanie zębów – co trzeba wiedzieć o zabiegu?

Jednym z najczęściej stosowanych zabiegów związanych ze stomatologią estetyczną jest wybielanie zębów. Zabieg ten jest kuszący dla wielu pacjentów, ponieważ jego efekt stanowią białe zęby. Zanim jednak zdecydujemy się na wybielanie zębów warto dowiedzieć się, jakie są najczęstsze przyczyny przebarwień. Poza tym należy wiedzieć, jak przygotować się do zabiegu wybielania oraz czy jest on bezpieczny.

Częste przyczyny przebarwień zębów

Najważniejszym czynnikiem, który wpływa na to, że nasze zęby tracą swój blask jest czas. Z upływem lat nasze zęby coraz szybciej stają się ciemniejsze. Spowodowane jest to ścieraniem się szkliwa oraz odkładaniem barwnika w zębinie. Poza tym z biegiem lat nasze zęby mogą mieć coraz więcej urazów, przez co w tych miejscach mogą odkładać się resztki jedzenia, które również przyczyniają się do powstawania przebarwień. Duży wpływ na kolor naszych zębów mają dieta i nałogi. Zęby tracą swoją naturalną biel, gdy pijemy dużo kawy i herbaty oraz palimy papierosy.

Erozja szkliwa może być również spowodowana używaniem octu i cytrusów. Poza tym niekorzystne dla naszych zębów jest także nieświadome zgrzytanie nimi podczas snu. Wówczas mogą powstawać mikropęknięcia w strukturze szkliwa. Oczywiście wpływ na kolor zębów mają uwarunkowania genetyczne. Gdy zauważymy, że nasze zęby nie posiadają takiego blasku co kiedyś warto zastanowić się nad wykonaniem zabiegu wybielania zębów.

Jak przygotować się do zabiegu wybielania zębów?

Wybielanie zębów jest zabiegiem, do którego należy się odpowiednio przygotować. Bardzo ważne w tej kwestii są zalecenia lekarza oraz zapoznanie się z przeciwwskazaniami. Jednym z przeciwwskazań jest ciąża. Kobiety, które są w ciąży, a chcą wybielić swoje zęby lepiej, aby zdecydowały się na to po urodzeniu dziecka. Powinny być opisane dwa zdania uszczegóławiające tę tezę, ponieważ automatycznie nasuwa się pytanie jakie problemy. Poza tym do zabiegu wybielania zębów nie powinny przystępować osoby, które zmagają się z nadwrażliwością zębów. Przyczyną nadwrażliwości mogą być ubytki w zębach.

Zanim stomatolog będzie mógł przystąpić do zabiegu wybielania naszych zębów, musi je oczyścić z kamienia i osadu, które gromadzą się na ich powierzchni. Ważne jest również wykluczenie wspomnianych wyżej przeciwwskazań, a także innych, jak np. pęknięcia szkliwa, próchnica, czy choroby dziąseł. W takich przypadkach wcześniej należy wyleczyć zęby, a dopiero potem można przystąpić do wybielania zębów.

Czy wybielanie zębów jest bezpieczne?

Wybielanie zębów jest zabiegiem bezpiecznym, pod warunkiem, że zajmuje się tym odpowiednia osoba, którą z pewnością jest lekarz stomatolog z Centrum Medyczne Słowik. Niebezpieczne mogą okazać się domowe metody wybielania zębów, ponieważ pasty wybielające domowej roboty często są przygotowywane na bazie sody oczyszczonej i cytrusów, które negatywnie wpływają na nasze zęby. Takie specyfiki mogą powodować podrażnienie zębów, a także nadmiernie ścierają szkliwo. Jednak udając się do profesjonalnego gabinetu stomatologicznego nie musimy obawiać się o nasze bezpieczeństwo podczas przeprowadzania tego zabiegu.

Opracowanie:
Szczecin, Kaszubska 59 lok. 1
tel. 91 820 48 81
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz