Materiał Partnera

Wszystko o ubezpieczeniach samochodu

Wszystko o ubezpieczeniach samochodu
Jeśli mamy auto lub zamierzamy stać się jego posiadaczami, warto zapoznać się z tematyką ubezpieczenia. Należy zgłębić ten temat, aby wiedzieć jakie ubezpieczenie koniecznie musimy posiadać, a jakie nie jest obowiązkowe. Powinniśmy wiedzieć  co nasze ubezpieczenie obejmuje, na jakie dodatkowe usługi, od strony ubezpieczyciela możemy liczyć. Najważniejsze rzeczą jest jednak, co nam grozi za brak ważnego ubezpieczenia auta.

Czym jest OC?

Ubezpieczenie OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym. Ważne jest ono 12 miesięcy i trzeba je regularnie odnawiać. Dzięki temu ubezpieczeniu nie musimy się przejmować kosztami naprawy auta osoby poszkodowanej, w razie stłuczki, która wystąpi z naszej winy. Inaczej mówiąc- W momencie, gdy spowodujemy wypadek, mamy obowiązek opłacenia naprawy samochodu osoby, której uszkodziliśmy auto. Ubezpieczenie pokrywa sto procent kosztów. Gdybyśmy takiego ubezpieczenia nie mieli, musielibyśmy opłacić naprawę szkód, jakie spowodowaliśmy, z własnej kieszeni. Także ubezpieczyciel może się starać o regres odszkodowania, w momencie, gdy ma podejrzenia, że stłuczka została spowodowana umyślnie. Ubezpieczenia pojazdu należy dokonać najpóźniej w dniu jego rejestracji. Za brak aktualnego ubezpieczenia grozi nam kara pieniężna, która często przewyższa wysokość rocznej składki. Tak więc teoretycznie, na ulicach, a nawet parkingach, nie powinno znajdować się ani jedno auto, które nie posiada ważnego OC. Aby wybrać odpowiednią dla siebie polisę, można skontaktować się ze specjalistą, jakim jest np. Pan Wojciech Butler. Można też skorzystać z internetowej wyszukiwarki ubezpieczeń.

Ubezpieczenie AC

AC jest skrótem od słowa autocasco. Polisa autocasco jest nieobowiązkowa, jednak warto ją posiadać, ponieważ może nas uchronić przed wieloma kosztami, związanymi z nieszczęśliwymi wypadkami, niezależnymi, a także zależnymi od nas. Dla przykładu firma ubezpieczeniowa, w której mamy wykupione AC, może nam wypłacić odszkodowanie, w momencie uszczerbku na zdrowiu lub uszkodzenia auta w wyniku kolizji spowodowanej przez nas. Jest wiele wariantów i dodatkowych opcji tego rodzaju ubezpieczenia. Możemy zabezpieczyć się od kradzieży auta, zniszczenia jego przez osoby trzecie, lub w wyniku nieszczęśliwych wypadków. Przed wykupem polisy AC warto dokładnie przemyśleć, na czym tak naprawdę nam zależy. Musimy także pamiętać, że są sytuacje, w których ubezpieczenie to nam nie przysługuje. Sytuacja taka występuje, gdy ubezpieczyciel udowodni nam, że umyślnie doprowadziliśmy do zdarzenia, lub doszło do niego z powodu ewidentnego zaniedbania właściciela auta lub lekkomyślności.

Opracowanie:
Pisz, Urocza 2
tel. 509 795 814
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz