Materiał Partnera

Wszystko, co warto wiedzieć na temat wymiany lub naprawy pomp wtryskowych w ciągnikach rolniczych!

Wszystko, co warto wiedzieć na temat wymiany lub naprawy pomp wtryskowych w ciągnikach rolniczych!

W przypadku, gdy zaobserwujesz nierównomierną prace silnika, a także dymienie, może to oznaczać, że naprawy w ciągniku rolniczym wymaga pompa wtryskowa. Jej działanie wpływa na pracę całej maszyny, a dokładniej silnika. Usterki pompy paliwa powodują mniejsza moc i większe zużycie paliwa, co w dalszej konsekwencji może prowadzić do uszkodzenia innych podzespołów. Sprawdź, co warto wiedzieć na temat naprawy pomp wtryskowych!

Pompa wtryskowa – ważny element każdego silnika traktora

Pomimo faktu, że mogłoby się wydawać, ze pompa paliwa nie jest najważniejszym elementem silnika traktora, to okazuje się że wpływa na pracę całej maszyny Do charakterystycznych objawów, które mogą świadczyć o uszkodzeniu pompy wtryskowej jest nierównomierna praca silnika na małych obrotach, wyraźne zmniejszenie mocy ciągnika, trudności w wchodzeniu na wyższe obroty, dymienie z komina oraz zwiększone zużycie paliwa. Jeżeli już wiesz, że awarii uległ właśnie ten element, trzeba wybrać czy zdecydować się na wymianę czy też naprawę pompy wtryskowej. Drugie rozwiązanie może okazać się bardzo opłacalne, jedynie pod warunkiem, że zostanie wykonane przez doświadczonych i profesjonalnych mechaników.

Nawet jeżeli silnik jest w pełni sprawny, to uszkodzona pompa paliwa jest w stanie zakłócić jego pracę. Ze względu na niewielkie rozmiary sekcji tłoczących w pompie, proces regeneracyjny nie jest tak skuteczny, jak wymiana elementów w pompie na zupełnie nowe (zazwyczaj są to sekcje tłoczące, łożyska i głowica regulatora). Pomimo faktu, iż jest to droższe rozwiązanie, nowe wnętrze pompy zapewnia jej wydajne działanie. Pozwoli to odzyskać pompie fabryczne paramenty i pracować, tak jakby była nowa. Po naprawie, jednym ze sposobów, że działa ona prawidłowo jest sprawdzenie dawkowania paliwa. Należy też pamiętać, że pompa wtryskowa zużywa się proporcjonalnie do prędkości obrotowej silnika i czasu jego pracy, a obciążenie ma tu drugorzędny wpływ. W związku z tym, trzeba pamiętać że nawet w przypadku maszyn, w których są wykonywane regularne przeglądy techniczne może zdarzyć się usterka pompy.

Co jeszcze warto wiedzieć o naprawie pompy paliwa?

Jednym z  ważniejszych zadań pompy wtryskowej jest podawanie do układu zasilania silnika pod odpowiednim ciśnieniem, wytworzonej mieszanki paliwowo-powietrznej. Kiepskiej jakości paliwo, również może negatywnie wpłynąć na pracę samej pompy, a co za tym idzie też silnika. Najlepszym rozwiązaniem w przypadku wystąpienia takiej awarii w ciągniku rolniczym, jest skorzystanie z usług naprawy lub wymiany oferowanych przez posiadającą wieloletnie doświadczenie w branży sprawdzoną firmę Rol-Mech z Dubicz Osocznych, niedaleko Hajnówki w województwie podlaskim. Właścicielem tego przedsiębiorstwa jest Michał Denisiuk. Oferuje ono mobilny serwis z dojazdem do klienta, np. w gospodarstwie rolnym, kiedy ciągnik uległ nagłej awarii i konieczne jest jego szybkie naprawienie. Firma ta naprawia ciągniki fińskiej marki Valtra i w swojej ofercie posiada też różnego rodzaju części zamiennych do traktorów. Dodatkowo świadczy kompleksowe naprawy skrzyń biegów, układów hydraulicznych, hamulcowych oraz zawieszenia.

Opracowanie:
Dubicze Osoczne 23
tel. 85 686 44 63
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz