Artykuł sponsorowany

Wszystko, co warto wiedzieć na temat wymiany filtrów paliwa w ciągnikach rolniczych – poznaj ofertę firmy Farmer!

Wszystko, co warto wiedzieć na temat wymiany filtrów paliwa w ciągnikach rolniczych – poznaj ofertę firmy Farmer!

Filtry paliwa w każdym ciągniku rolniczym mają za zadanie ochronę silnika przed przedostaniem się do komory spalania zanieczyszczeń, które mogą znajdować w oleju napędowym na skutek np. jego długiego przechowywania. Filtr paliwa wstępny i właściwy najlepiej zakładać nowy podczas wymiany oleju w silniku. W tym artykule dowiesz się znacznie więcej na ten temat i poznasz ofertę części zamiennych i flitów, jaką posiada sklep Farmer – zapraszamy do lektury!

Czemu istotna jest regularna wymiana filtrów paliwa w traktorze?

Każda maszyna rolnicza, a szczególnie traktor do bezawaryjnej pracy potrzebuje regularnych przeglądów technicznych i wymiany płynów roboczych. Duże znaczenie dla żywotności silnia ciągnika rolniczego ma przede wszystkim tankowanie wysokiej jakości oleju napędowego oraz regularna wymiana filtrów paliwa: wstępnego i właściwego. Czemu? Otóż okazuje się, że paliwo nie zawsze jest idealnie czyste. Przyczyną może być długi okres przechowania w czasie którego zachodzą różne przemiany fizykochemiczne i powstaje specyficzny osad. Na jakość paliwa na stacjach, rolnik nie ma wpływu. Jednakże, trzeba pamiętać, że zanieczyszczone olej napędowy dostające się do komory spalania zapobiega korozji wewnątrz układu, co może prowadzić uszkodzenia układu paliwowego, a także znacząco wydłuża czas życia wtryskiwaczy lub pompo-wtryskiwaczy.

Aby móc samodzielnie zabezpieczyć się przed tankowaniem do ciągnika zanieczyszczonego oleju napędowego, warto zadbać o czystość zbiorników do magazynowania paliwa, które są obecne niemal w każdym gospodarstwie rolnym. Trzeb je regularnie czyścić i wyposażyć się jeszcze w dodatkowy filtr paliwa montowany w układzie dystrybucyjnym. Nowy paliwowy filtr wstępny w ciągniku należy zakładać co każdą wymianę oleju w silniku (200-250 godzin), zaś właściwy co drugą wymianę (400-500 godzin). Bogatą ofertę filtrów do różnych marek ciągników posiada sklep Farmer, który służy rolnikom także doradztwem. Oczywiście filtr należy wymienić też w sytuacji, kiedy do tankowanego paliwa przedostaną się do w sposób nieoczekiwany różnego rodzaju zanieczyszczenia.

Jak wygląda wymiana filtra paliwa w praktyce?

W przypadku, gdy zauważony zostanie problem ze spadkiem mocy traktora czy zwiększenie zużycia paliwa, to znak, żeby sprawdzić drożność przewodu paliwowego i stan czystości wspomnianego filtra paliwa. Przed zdemontowaniem starego elementu, warto odczyścić najbliższe sąsiadujące części ciągnika, aby przypadkiem nie wprowadzić do wnętrza przewodu paliwowego pyłu czy innych zanieczyszczeń. Przed przykręceniem nowego filtra warto zwilżyć uszczelkę czystym olejem, zapewni to lepszą szczelność połączenia Na koniec procedury trzeba pamiętać, o pozbyciu się powietrza z układu, co należy wykonać zgodnie z procedurą zalecaną przez producenta ciągników. Jeżeli chcesz zakupić filtry paliwa najwyższej jakości, to warto skorzystać ze sklepu rolniczego Farmer z Jeżowa, znajdującego się na terenie województwa łódzkiego. Właścicielem jest Łukasz Lesiak, który służy radą oraz doradztwem w wyborze nie tylko filtrów do różnych marek, ale także innych licznych części zamiennych do ciągników rolniczych i innych maszyn wykorzystywanych do rolniczych prac.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz