Materiał Partnera

Wspieranie sprzedaży z aplikacją mobilną mPOS

Wspieranie sprzedaży z aplikacją mobilną mPOS

Przedsiębiorcy, którzy oferują swoim klientom produkty i usługi w różnych branż, nieustannie muszą się rozwijać, aby zapewnić jak najlepsze warunki obsługi. Bardzo ważną kwestię stanowią oprogramowania wspierające sprzedaż. Jedną z nich jest mobilna aplikacja mPOS, dzięki której dokonywanie transakcji jest bardzo proste, nawet w trudnych czasach pandemii, w jakich się obecnie znajdujemy. Zobacz, czym jest wspomniana aplikacja i jakie daje możliwości.

Czym jest aplikacja mobilna mPOS i jak może działać?

System POS, czyli point of sales to urządzenie komputerowe wraz z oprogramowaniem, który wykorzystuje się w trakcie sprzedaży. Zazwyczaj z tego systemu korzysta się w sklepach detalicznych, a także gastronomii oraz obiektach noclegowych. Jednak na rynku istnieją także oprogramowania mobilne. Aplikacja mobilna mPOS to stanowisko sprzedaży POS, które można obsługiwać za pomocą tabletu z wgranym oprogramowaniem Android.

System mPOS umożliwia wykonywanie pracy w sposób bezprzewodowy, dzięki temu, że wykorzystuje komunikację Bluetooth i WiFi. Wspomniana aplikacja mobilna może pracować w rozmaitych konfiguracjach. W związku z tym mPOS może być niezależnym stanowiskiem kasowym. Wówczas wykonuje pracę na własnej bazie danych. Oczywiście możliwa jest modyfikacja wykazów z poziomu urządzenia obsługującego program. Poza tym mPOS może być stanowiskiem sprzedażowym, które połączone jest z odpowiednim programem magazynowym PC-Market. Ostatni wariant polega na tym, że aplikacja mPOS stanowi jedno z wielu stanowisk sprzedażowych, które obsługiwane są przez jedną drukarkę fiskalną.

Jakie możliwości sprzedaży gwarantuje aplikacja mPOS?

 Aplikacja mPOS umożliwia wiele rzeczy w sprzedaży. Przede wszystkim stosowanie tego oprogramowania daje możliwość sprzedaży produktów po kodzie, za pomocą klawiszów graficznych, poprzez wyszukanie ich na liście oraz zeskanowanie czytnika kodów kreskowych. Kolejną zaletą tej aplikacji jest to, że obsługuje wiele form płatności, w tym gotówkę, karty bankomatowe, czeki czy bony. Taka różnorodność form zapłaty sprawia, że klienci nie muszą obawiać się żadnymi problemami przy dokonywaniu transakcji. Warto podkreślić, że obecnie, gdy zmagamy się z pandemią koronawirusa, oprogramowanie mPOS jest świetnym rozwiązaniem, ponieważ ta aplikacja mobilna pozwala na bezgotówkowe dokonywanie transakcji. Brak konieczności użycia gotówki pozwala na zmniejszenie ryzyka zarażenia się wirusem, ponieważ wirus może być przenoszony na banknotach.

Oprócz tego oferowane przez firmę Merom ze Szczecina oprogramowanie pozwala na obsługę różnych walut, dlatego nie ma żadnych problemów, jeżeli chcemy zapłacić innymi pieniędzmi niż złotówki. To oczywiście wiąże się z tym, że nie ma konieczności wymiany walut w kantorze. Dużą zaletą tej aplikacji jest możliwość łączenia zapłaty różnymi formami. To oznacza, że klienci część rachunku mogą opłacić gotówka, a pozostałość np. kartą, a wszystko odbywa się w ramach jednego paragonu.

Opracowanie:
Szczecin, Lutniana 39 lok. 103
tel. 535 493 254
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz