Materiał Partnera

Wsparcie adwokata w sprawach z zakresu prawa pracy

Wsparcie adwokata w sprawach z zakresu prawa pracy

Stosunki między pracodawcą a pracownikiem nierzadko nie należą do najlepszych, co wynika najczęściej z braku przestrzegania ustalonych wcześniej zapisów w umowie. Nieodpowiednie warunki pracy czy mobbing ze strony przełożonych lub współpracowników to powód do wszczęcia postępowania sądowego. Sprawy na wokandę są również wznoszone przez pracodawców – w każdym z tego typu przypadków niezwykle przydatna jest pomoc adwokata.

Problem z pracodawcą

Pracownicy nierzadko czują się poszkodowani, w związku z czym decydują się na wniesienie sprawy do sądu. W tym celu warto jednak skonsultować się z wykwalifikowanym adwokatem z dobrej kancelarii, który dokładnie przeanalizuje sytuację i doradzi zastosowanie optymalnych rozwiązań. Dochodzenie roszczeń pracowniczych na drodze sądowej dotyczyć może m.in. odwołania od otrzymanego wypowiedzenia. Zgromadzenie odpowiedniego materiału dowodowego wraz z przytoczeniem poszczególnych przepisów prawa pracy i nie tylko pozwala na osiągnięcie sukcesu na sali sądowej. Kancelaria adwokacka Lilianny Felczyńskiej-Fiks jest w stanie pomóc także w postępowaniach dotyczących żądania przywrócenia do pracy. Nierzadko określone przez pracodawcę warunki zostają w rażący sposób naruszone, co daje uzasadnione powody do otrzymania odszkodowania. W tym celu również przyda się wsparcie doświadczonego adwokata, który zaproponuje podjęcie właściwych kroków w tym zakresie. Pracownicy często dochodzą też swoich spraw w przypadku mobbingu czy dyskryminacji. Kiedy natomiast profesjonalnego wsparcia adwokata potrzebować będzie pracodawca?

Skutecznie odparte argumenty

Roszczenia pracownicze to spory kłopot dla pracodawcy, który jednak w każdym tego typu przypadku powinien zapewnić sobie odpowiednią obronę w postaci adwokata. To właśnie dzięki konsultacjom z dobrą kancelarią adwokacką właściciel firmy jest w stanie uzyskać niezbędną pomoc – może się ona okazać kluczowa w odparciu argumentów pracownika bądź pracowników, którzy dochodzą swoich praw w sądzie. Pomoc prawna może być dla przedsiębiorcy przydatna również w kwestii sporządzania i opiniowania przez adwokata umów o pracę. Mogą to być także np. kontrakty menedżerskie – tego typu dokumenty powinny zostać skonstruowane na podstawie obowiązujących przepisów prawnych i w sposób maksymalnie zabezpieczający interesy pracodawcy. Warto zatem skorzystać z pomocy wykwalifikowanego adwokata w różnych sprawach z zakresu prawa pracy. Mogą to być zarówno roszczenia pracowników, jak i reprezentowanie pracodawców bądź pomoc w sporządzaniu wszelkiego rodzaju umów czy kontraktów.

Opracowanie:
Zgierz, Andrzeja Struga 13 -21 lok. 105
tel. 668 205 486
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz