Materiał Partnera

Wsparcie adwokata przy sprawach rozwodowych – co konkretnie obejmuje?

Wsparcie adwokata przy sprawach rozwodowych – co konkretnie obejmuje?
Rozwód to zawsze wiele problematycznych kwestii, z którymi zmierzyć się muszą strony postępowania. Najwięcej emocji towarzyszy sprawom rozwodowym z orzeczeniem o winie, a także tych, podczas których ustala się m.in. prawo do opieki nad dziećmi. Sporo nieścisłości między małżonkami chcącymi się rozstać budzi też podział majątku. W każdej z tego typu spraw pomoże dobry adwokat – co obejmuje jego wsparcie?

Satysfakcjonujące orzeczenie sądu

W przypadku spraw rozwodowych małżonkowie często decydują się na postępowania z tzw. orzeczeniem o winie. W trakcie ich trwania ustalane jest, który z partnerów ponosi większą lub całkowitą winę za rozpad pożycia. Najczęściej takie rozwody toczą się ze względu na popełnioną przez jednego z małżonków zdradę czy inne przewinienia, które skutecznie uniemożliwiają dalsze wspólne funkcjonowanie w sformalizowanym związku. Wsparcie prawne w postaci doświadczonego adwokata przydaje się zarówno stronie oskarżanej o winę, jak i oskarżającej.

W przypadku tej pierwsze możliwe jest zebranie materiałów oddalających obciążające współmałżonka zarzuty i tym samym uzyskanie satysfakcjonującego wyroku, który nie będzie orzekał o winie jednej ze stron. Dzięki temu uda się uniknąć m.in. obowiązku alimentacyjnego na byłego małżonka. Adwokat Tomasz Plęs prowadzący kancelarię wskazuje też na korzyści z pomocy prawnej dla osób chcących udowodnić winę małżonka w toczącym się postępowaniu rozwodowym. Doświadczenie i wiedza pomogą nie tylko zebrać właściwe materiały obciążające, ale także właściwie przedstawić je przed sądem.

Wiele spraw związanych z rozwodem

Rozwód to jednak nie tylko zakończenie formalnego związku dwojga ludzi. To szereg następstw z tym związanych, takich jak chociażby wspomniany już obowiązek alimentacyjny w stosunku do byłego już partnera, jeśli została przez sąd orzeczona wina za rozpad małżeństwa. Problematyczne bywają też podziały majątku, których dokonuje się w trakcie postępowania rozwodowego. Dobry adwokat pomoże w odpowiednim sformułowaniu wniosków i przedstawieniu dowodów w taki sposób, by uzyskać jak najkorzystniejszy wyrok sądu w tym zakresie.

Dzięki pomocy ze strony renomowanej kancelarii adwokackiej w sprawach rozwodowych można też uzyskać prawo do opieki nad dziećmi. Wiąże się to z ustaleniem miejsca zamieszkania małoletnich – pomoc prawna w tej kwestii również pozwala w większości przypadków na uzyskanie satysfakcjonującego orzeczenia sądu. Warto zatem jeszcze przed sporządzeniem pozwu rozwodowego skonsultować się z dobrym adwokatem – pomoże on nie tylko zebrać potrzebny materiał, ale zadba też o właściwe sformułowanie wszelkich niezbędnych pism i wniosków.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz