Materiał Partnera

Wózek dziecięcy. Jak wybierać, gdzie naprawiać?

Wózek dziecięcy. Jak wybierać, gdzie naprawiać?

Zakup wózka dziecięcego wcale nie jest sprawą oczywistą. Producenci zadbali o to, by wybór był bardzo szeroki. W praktyce wielu przyszłych rodziców stoi przed trudnym zadaniem – muszą przeczytać co najmniej kilka artykułów w specjalistycznej prasie lub na portalach związanych z rodzicielstwem, by wiedzieć, na co zwrócić uwagę, przeglądając asortyment sklepów z wózkami dziecięcymi. Ale i takie rozwiązanie nie zawsze daje wyczerpujące odpowiedzi na wszystkie pytania.

Na co zwrócić uwagę, kupując wózek?

Podstawową sprawą jest jednak to, czy nabyty wózek będzie nowy, czy używany. Wielu rodziców decyduje się zaoszczędzić na zakupie tego produktu. Motywują to tym, że dziecko rośnie bardzo szybko, zaś wózek to spory wydatek. Na portalach z drobnymi ogłoszeniami bez większego trudu można znaleźć wiele ogłoszeń rodziców zachęcających innych do zakupu wózka, z którego korzystało ich dziecko.


Niezależnie od tego, czy rozważasz zakup nowego, czy używanego wózka dziecięcego, musisz wiedzieć, że na rynku są dostępne trzy rodzaje takich produktów. Mowa o wózkach głębokich, spacerówkach i wózkach uniwersalnych. Wózek głęboki jest idealny w pierwszych miesiącach życia dziecka, drugi wówczas, gdy skończy ono 6 miesięcy. Wózki uniwersalne łączą w sobie wózek głęboki ze spacerówką, dlatego też mogą być wykorzystywane nawet przez kilka pierwszych lat życia dziecka.


Ponieważ wózek to produkt, który będzie miał styczność z różnymi nawierzchniami, istotne jest, by zwrócić uwagę na kółka i zastosowany stelaż. I tu możliwości jest kilka, bo producenci tworzą zarówno wózki dla aktywnych fizycznie rodziców (tzw. trójkołowce), jak i tradycyjne – idealne na spacery. Jeżeli chodzi o koła, to od materiału, z którego zostaną one wykonane, zależy ich zwrotność i wytrzymałość. Specjaliści podkreślają, że najgorzej pod tym względem wypadają wózki z kołami plastikowymi – takie są najmniej wytrzymałe, nie amortyzują również drgań.

Wózek? On również może ulec uszkodzeniu

Niezależnie od tego, czy nowy, czy używany, wózek dziecięcy może ulec uszkodzeniu. Najczęściej zużywają się metalowe części. Od tego, czy rodzice mogą skorzystać z gwarancji, czy też nie, zależy ścieżka postępowania. Ponieważ punktów naprawy wózków jest stosunkowo niewiele, większość zaradnych właścicieli wózków próbuje usterkę usunąć we własnym zakresie. Gdzie kupić niezbędne elementy?


Metal Bernat (P.P.U.H. "METAL BERNAT II") to firma zajmująca się produkcją m.in. elementów do wózków dziecięcych. Oferta jest bardzo szeroka, bo przedsiębiorstwo działa na rynku od wielu lat. Poza elementami do wózków dziecięcych, w tego typu firmach można zamówić części do innych produktów użytkowanych głównie przez dzieci, np. huśtawek czy leżaków.


Możliwość nabycia części zamiennych jest szczególnie istotna dla oszczędnych rodziców. Oferta tego typu firm sprawia, że uszkodzenie metalowych części wózka dziecięcego wcale nie oznacza, że produkt ten nie będzie już zdatny do użytku lub trzeba będzie go odesłać na własny koszt do serwisu oddalonego setki, jeżeli nie tysiące kilometrów.

Oceń artykuł (1)
5,0
Komentarze
Dodaj komentarz