Materiał Partnera

Wodorowanie silnika – dlaczego warto?

Wodorowanie silnika – dlaczego warto?

Nagar w silniku powstaje w wyniku spalania mieszanki oleju silnikowego i paliwa. Może on powodować szybsze zużywanie się wielu podzespołów silnika, co narazi właściciela auta na kosztowne naprawy. Można go usunąć wykonując prosty zabieg, jakim jest wodorowanie silnika. Jest to usługa bardzo popularna na zachodzie Europy, w Polsce jest nowością i oferują ją tylko najlepsze warsztaty samochodowe.

Na czym polega wodorowanie silnika?

Wodorowanie, nazywane przez niektórych dekarbonizacją, polega na wprowadzaniu do silnika za pomocą specjalnego urządzenia mieszanki tlenu i wodoru, która usuwa z silnika nagar, czyli osad węglowy. Zabieg usuwa wszelkie zanieczyszczenia z całego układu silnikowo-wydechowego. Opiera się na procesie pyrolizy, czyli destylacji rozkładowej. Po usunięciu szkodliwych związków z układu spalania silnik zaczyna pracować dużo wydajniej.

W woj. podkarpackim profesjonalnym wodorowaniem silników zajmuje się firma Caris prowadzona przez Krystiana Kowalika w Radomyślu nad Sanem.

Jakie korzyści daje wodorowanie silnika?

Usunięcie z silnika szkodliwego osadu przełoży się na cichszą i wydajniejszą pracę silnika, a także na wzrost jego mocy. Oczyszczony układ spalania przełoży się również na zmniejszenie poboru oleju i mniejsze spalanie. To wszystko sprawi, że podzespoły silnika będą zużywać się dużo wolniej. Należy również wspomnieć, że wodorowanie silników sprzyja dbaniu o środowisko naturalne, ponieważ oczyszczone silniki emitują dużo mniej ciężkich spalin.

Dlaczego warto wodorować silnik i jak często to robić?

Wodorowanie silnika uznawane jest za zabieg profilaktyczny. Warto go regularnie wykonywać, aby zapobiec poważnym i kosztownym usterkom. Specjaliści zalecają, aby wodorowanie wykonywać co ok. 50 000 przejechanych kilometrów. Umożliwi to utrzymywanie silnika w bardzo dobrym stanie – będzie on sprawny i wydajny przez wiele lat. Wodorowanie warto jest wykonywać również, gdy kupimy używane auto, a także po wymianie oleju lub rozrządu.

Opracowanie:
Radomyśl nad Sanem, Lubelska 57
tel. 732 849 031
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz