Materiał Partnera

Wodorowanie silnika – czym jest i dlaczego warto?

Wodorowanie silnika – czym jest i dlaczego warto?
 

Nagar w silniku może być problemem każdego właściciela samochodu osobowego. Przyczyny jego powstawania są rozmaite. Najczęściej jest to po prostu efekt spalania mieszanki paliwa i oleju silnikowego. Stąd coraz popularniejszą metodą czyszczenia z nagaru jest wodorowanie silnika. Dekarbonizacja, czyli wodorowanie, jest technologią bezinwazyjną i bezpieczną. Warto wiedzieć, na czym dokładnie polega.

Na czym polega wodorowanie silnika?

Na początku należy zaznaczyć, że wodorowanie silnika jest procesem bezinwazyjnym. Przy wykonywaniu wodorowania nie jest konieczny rozbiór silnika ani demontaż głowicy. Proces polega na wprowadzeniu do silnika mieszanki gazów w trakcie jego pracy. Do tych gazów należą wodór i tlen, które mają za zadanie zwiększyć temperaturę spalin. Następnie dochodzi do zjawiska pyrolizy, czyli nagar zostaje zamieniony na gaz, a następnie wydalony przez układ wylotowy silnika. To właśnie wodór ma właściwości rozpuszczania nagaru. Dodatkowo jest on w postaci gazowej, dlatego nie trzeba się obawiać, że dojdzie do zapchania ważnych części i kanałów silnika. Podczas tego procesu nie jest konieczna wymiana filtrów tak jak na przykład podczas płukanki. Wodorowanie jest bardzo opłacalne, ponieważ rozbiórka silnika samochodowego do wyczyszczenia wygenerowałaby wysokie koszty, a dekarbonizacja, opierając się na procesie destylacji rozkładowej, czyli właśnie pyrolizy, pozwala tego uniknąć. Dla lepszego zobrazowania procesu można przywołać piekarnik z funkcją pyrolizy, który usuwa brud, resztki i zanieczyszczenia, jednak tu w wyniku podniesienia temperatury.

Co osiągniemy dzięki wodorowaniu silnika?

Jak zauważa specjalista w firmie Doktor Wodór, największą zaletą wodorowania silnika jest bezinwazyjność procesu oraz wysokie bezpieczeństwo – nie jest konieczne stosowanie szkodliwych i chemicznych płukanek. Dzięki temu nieczystości nie przedostają się dalej do silnika. Wodorowanie silników w samochodach osobowych sprawia, że silnik odzyskuje utraconą podczas gromadzenia nagaru moc. Poprawia się jego praca, zmniejsza zużycie paliwa. Mogą zniknąć również wibracje, a zadymienie zostanie zniwelowane. Sam proces trwa około godziny i nie jest skomplikowany. Dekarbonizację można przeprowadzić na każdym silniku, który pozostaje w dobrym stanie technicznym, niezależnie od jego przebiegu. Co więcej, czyszczenie z nagaru można przeprowadzić w silnikach zasilanych benzyną, olejem napędowym oraz gazem. Pierwszą pyrolizę najlepiej wykonać po przekroczeniu 50 tysięcy kilometrów, a następne co rok.

Zapraszamy na Fanpage firmy https://www.facebook.com/doktorwodor

Opracowanie:
Września, Powstańców Wielkopolskich 28
tel. 797 636 280
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz