Materiał Partnera

Woda to życie, a zanieczyszczona woda to pewna śmierć

Woda to życie, a zanieczyszczona woda to pewna śmierć

Woda to jeden z podstawowych czynników niezbędnych nam do życia. Razem z powietrzem stanowią podstawę funkcjonowania żywych organizmów. Do tego warto pamiętać, że substancja ta stanowi około 70% ludzkiego ciała, a każdego dnia powinniśmy dostarczać organizmowi dwa do trzech litrów tego płynu. Człowiek bez wody jest w stanie przeżyć zaledwie kilka dni. Woda występuje w przyrodzie w sposób naturalny i jest jednym z surowców biorących udział w krążeniu miedzy poszczególnymi strefami. Jej właściwości sprawiają, że jest doskonałym rozpuszczalnikiem, przez co przenikają do niej niemal wszystkie związki i minerały zawarte w skorupie ziemskiej. Zmienia się jedynie ich stężenie zależne od wielu czynników. Zanieczyszczona woda to niestety plaga. Na szczęście powstaje wiele firm uzdatniania wody.

Jakie korzyści daje nam firma produkująca urządzenia do uzdatniania wody?

Pogarszająca się jakość wody powoduje, że problem jej uzdatniania nabiera coraz większego znaczenia zarówno dla użytkowników indywidualnych, jak i dla przemysłu. Firmy takie jak Aqua-Soft s.c.  rozwiązują problemy z jakością wody, dzięki gamie urządzeń do jej uzdatniania. Zwykle takie przedsiębiorstwa nie  są jedynie dystrybutorem urządzeń. Mają też urządzenia pod własną marką, które pracownicy składają samodzielnie. Wszystkie urządzenia znajdujące się w ofercie takich firm gwarantują najwyższą jakość i niezawodność działania. Ponadto opatrzone są niezbędnymi atestami PZH oraz normami jakości. Oczyszczaniem wody dla mieszkańców budynków z wodociągiem zajmują się stacje miejskie. Właściciele korzystający z własnej studni muszą sami zadbać o jakość wody płynącej z kranu. Na ogół oznacza to zorganizowanie domowej stacji oczyszczania, poprawiającej jej jakość. Urządzenie domowej stacji oczyszczania oznacza wyposażenie domowej instalacji wodnej w urządzenia poprawiające jakość wody. Jeżeli klienci mają wodę wodociągową, to w ofercie firmy takie Aqua-Soft s.c.  posiadają w swojej ofercie stacje zmiękczające, usuwające twardość wody bądź filtry odwróconej osmozy, dzięki którym otrzymuje się wodę bezpośrednio do picia. Ich montaż należy zlecić specjalistycznej firmie, która w zależności od rodzaju zanieczyszczeń (konieczne będą badania składu wody), dobierze odpowiednie filtry. Takie filtry i akcesoria do badania jakości wody można już zakupić online w sklepach oferujących sprzęt do uzdatniania wody. Oferta takich sklepów jest o wiele szersza. Na przykład można w takiej firmie zakupić stację do usuwania żelaza z wody. Taka stacja odżelaziająca umożliwia usuwanie żelaza z wody bez konieczności stosowania środków chemicznych.  Stacja odżelaziająca posiada liczne zalety:

  • łatwa w instalacji,
  • naturalne utlenianie pozwala na usuwanie żelaza bez użycia środków chemicznych,
  • w pełni regulowane cykle pozwalają dostosować się do najbardziej wydajnych ustawień,
  • opartych na określonych wymogach jakości wody,
  • wydajna energetycznie, nie wymaga stosowania chemii,
  • co wpływa na niższe koszty utrzymania,
  • usuwa żelazo i mangan,
  • pracuje na stałym ciśnieniu.

Jeżeli klient posiada wodę ze studni, wtedy firmy uzdatniające badają wodę i na jej podstawie dobierają stację. W ofercie firm znajduje się wiele różnych stacji odżelaziających. Dobierane są pod konkretne parametry wody u klienta. Firma Aqua-Soft s.c.  jest dodatkowo producentem złoża multimedialnego Aqua Multi, które usuwa żelazo, mangan, amoniak, twardość i związki organiczne z wody. Poza stacjami domowymi - firmy producenci i dystrybutorzy urządzeń do uzdatniania wody - wykonują przemysłowe stacje uzdatniania wody na wodociągi gminne, myjnie samochodowe, hotele, pralnie i inne zakłady przemysłowe. Uzdatnianie wody to bowiem  proces niezbędny dla życia ludzi i całej Ziemi.

Opracowanie:
Białystok, Przędzalniana 8
tel. 85 654 71 80
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz