Materiał Partnera

Wnętrze dobrze zaprojektowane

Wnętrze dobrze zaprojektowane

Zainteresowanie usługami projektowania wnętrz w naszym kraju systematycznie rośnie, choć pracownie wnętrzarskie znajdują się głównie w dużych miastach. Do niedawna wydawało się, że projektowanie wnętrz do usługa luksusowa, ale wskutek dynamicznego rozwoju rynku budowlanego, staje się coraz powszechniejsza. Jeśli rozważymy ceny domów czy mieszkań, oraz koszt remontu, to opłacenie profesjonalnego projektanta stanowi niewielki procent wydatków.

Co zrobi w naszym wnętrzu architekt wnętrz?

Koszt zatrudnienia architekta wnętrz to zaledwie kilka procent wszystkich kosztów poniesionych w związku z realizacją marzenia o własnym, większym, ładniejszym mieszkaniu czy domu. Za to korzyści są znaczące. Płynne powiązanie różnych elementów wnętrza to nie jest łatwe zadanie. Chodzi nie tylko o kolorystykę, dodatki, materiały, czy meble, choć te rzeczy najbardziej rzucają się w oczy, ale także o techniczne i funkcjonalne rozwiązania, na których jak się okazuje można zaoszczędzić więcej, niż wyda się na architekta. Bowiem do najczęstszych błędów, jakie popełniają inwestorzy, którzy sami chcą sobie "uwić gniazdko", jest stworzenie wnętrza niefunkcjonalnego, wręcz niewygodnego i mało ergonomicznego. Jak wyjaśnia projektantka z Ag-Art Projektowanie Wnętrz, aby dobrze zaprojektować kuchnię, czy łazienkę, potrzebna jest pewna wiedza i, co najważniejsze, doświadczenie w branży. Twierdzi też, że dla niej istotne jest, by nie dobierać elementów wyposażenia dlatego, że dobrze wyglądają na półce w sklepie. Trzeba sobie je wyobrazić w naszym mieszkaniu, zastanowić się, jak będą pasować do innych elementów, które już wybraliśmy. Zawsze lepiej zostawić miejsce na oddech, nieco wolnej przestrzeni, niż przeładować ją niepotrzebnym wyposażeniem.To kosztuje, więc, czy warto?

Dom, mieszkanie, a zwłaszcza lokal użytkowy, spełniają wiele różnych funkcji. Od tego, jak zostaną urządzone zależy nasz komfort użytkowania, więc może warto poświęcić trochę czasu i pieniędzy, by dać się wypowiedzieć architektowi wnętrz. Dobry architekt wnętrz potrafi tak wykorzystać przestrzeń, by mieszkanie wydało nam się większe, a zarazem bardziej przytulne. Będzie wiedział, w jaki sposób wydobyć jego zalety, a także ukryć niedogodności. Architekt zna też miejscowy rynek materiałów budowlanych i wykończeniowych, co po pierwsze pozwala na zastosowanie najlepszych materiałów tam, gdzie jest to szczególnie istotne, a najtańszych tam, gdzie można sobie na to pozwolić. Nie mówiąc już o oszczędności czasu i nerwów, które stracilibyśmy biegając po sklepach w poszukiwaniu płytek ceramicznych, akcesoriów i armatury łazienkowej, czy sprzętu AGD do kuchni. Można zaufać, że nasz architekt będzie wstanie zaoferować najkorzystniejszą cenowo ofertę.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz