Włosy potrzebują nawilżenia

Włosy potrzebują nawilżenia

Twoje włosy przypominają siano? Są suche, przez co trudno je ułożyć? To znak, że kosmyki straciły wilgoć. Poznaj więc sposoby, dzięki którym przywrócisz im odpowiedni poziom nawilżenia.

Istnieje wiele czynników, przez które włosy tracą wilgoć. W wielu przypadkach suche kosmyki to efekt niewłaściwej pielęgnacji. Suszenie włosów gorącym strumieniem suszarki, prostowanie włosów – to wszystko przekłada się na utratę wilgotności. Niemałe znaczenie ma również eksponowanie fryzury na promienie słoneczne czy wiatr. Jeśli jest za późno na zapobieganie, czas rozpocząć proces przywracający włosom odpowiedni poziom nawilżenia.

Odpowiedni sposób mycia

Prawdopodobnie nie zdajesz sobie sprawy z tego, że suche włosy wymagają odpowiedniego postępowania podczas ich mycia. Należy to robić bardzo delikatnie, nie przesadzając przy tym z dużą częstotliwością mycia. Woda, szczególnie jeśli masz tendencję do mycia kosmyków gorącą wodą, dodatkowo może wpływać na przesuszenie czupryny. Dlatego tak ważne jest, by włosy myć ciepłym strumieniem.

Właściwie dobrane kosmetyki pielęgnacyjne

Kolejny krok w stronę profesjonalnej pielęgnacji suchych włosów to dobór właściwych kosmetyków. Nie ma znaczenia, czy wybierasz szampony, odżywki czy maseczki – zwróć uwagę, czy ich skład dedykowany jest włosom suchym. To ważne, ponieważ kosmetyki przeznaczone do kosmyków pozbawionych wilgoci zawierają delikatne substancje przywracające odpowiedni poziom nawilżenia oraz zapobiegające utracie wody.

Właściwie dobrane kosmetyki do stylizacji

Chcąc przeciwdziałać suchości włosów, warto zwrócić uwagę na stosowane kosmetyki do stylizacji. Te, które zawierają w składzie alkohol, należy koniecznie wyeliminować z uwagi na potęgowanie efektu wysuszania włosów.

Pomocne olejowanie

Suchym włosom bardzo często pomaga olejowanie – zabieg wykonywany w tym przypadku najlepiej na mokro. Warto wykorzystać potencjał olejku arganowego czy kokosowego. Celem takiej kuracji jest nawilżenie i odżywienie włosów przy jednoczesnej poprawie ich elastyczności.

Regularnie wykonywane olejowanie daje zadowalające efekty w dość krótkim czasie. Warto więc przynajmniej 3-4 razy w tygodniu przeprowadzić taki zabieg. 

Zabiegi w salonach fryzjerskich

Jeśli włosy są bardzo suche, a domowe sposoby nie przynoszą oczekiwanych efektów, dobrze jest oddać się w ręce profesjonalnych fryzjerów. W wielu salonach, poza strzyżeniem czy modelowaniem, oferta obejmuje także zabiegi przywracające odpowiedni poziom nawilżenia.

Dobre efekty przynosi m.in. zabieg keratynowy przywracający suchym włosom kondycję oraz zapewniający blask. Kurację rozpoczyna się od oczyszczenia włosów specjalnym szamponem, którego zadanie polega na otwarciu łuski włosa. Kolejny krok to zaaplikowanie ampułki ze skoncentrowaną dawką substancji aktywnych – składniki rozprowadzane są „na ciepło”, w efekcie czego keratyna jest we włosy „wprasowywana”. Zabieg trwa kilkanaście minut. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz