Materiał Partnera

Własny biznes w centrum handlowym

Własny biznes w centrum handlowym

Od dawna myślisz o tym, aby pracować na własny rachunek. Masz pomysł na biznes, już nawet podjąłeś pewne kroki w kierunku jego realizacji. Ale szukasz lokalu. Zastanawiasz się, gdzie go wynająć. Najlepszym miejscem będzie zapewne galeria albo zespół handlowo-usługowy, taki jak Gocław Pętla Sp. z o.o. w Warszawie, bo tam zawsze przewija się sporo potencjalnych klientów. Ale od czego zacząć?

Wybór lokalizacji

Mając pomysł na prowadzenie sklepu albo punktu usługowego powinieneś zdecydować się gdzie chcesz pracować i z którymi centrami handlowymi chcesz rozmawiać na temat wynajmu powierzchni handlowej. Wybór odpowiedniego miejsca będzie bardzo istotny dla powodzenia twojego biznesu. Zależy to od charakteru świadczonych usług i rodzaju asortymentu, jaki chcesz oferować do sprzedaży. Nie we wszystkich miejscach możesz czuć się dobrze, ale też nie do wszystkich miejsc twój rodzaj działalności będzie pasował. Jeżeli zamierzasz sprzedawać towary luksusowe albo świadczyć ekskluzywne usługi kosmetyczne, to najlepiej będzie wynająć lokal w miejscu o wysokim prestiżu, z asortymentem z wysokiej półki cenowej. Gdy twoim celem jest otwarcie salonu fryzjerskiego, sklepu z odzieżą czy wyrobami hand made, to warto zaznajomić się z ofertami galerii i centrów handlowych, ale też zespołów handlowo-usługowych. W tych ostatnich możesz też otworzyć sklep spożywczy, sklep mięsny lub rybny.

Wysokość czynszu

Czynsz najmu nie należy do najniższych, ale jego wartość nie jest stała. Jest każdorazowo negocjowana i ustalana z potencjalnym najemcą. Zależy od wielu czynników, na które składają się przede wszystkim powierzchnia wynajmowanego lokalu, stoiska czy pawilonu, czasu trwania umowy, rodzaju usług i sprzedawanego asortymentu czy położenia lokalu. Warto tu zaznaczyć, że na wysokość stawki duży wpływ ma miasto, jak również lokalizacja centrum handlowego. Im jest korzystniejsza, tym czynsz jest wyższy.

Umowa z centrum handlowym

Umowa najmu ma charakter gospodarczy i jest zawierana między wynajmującym, jakim jest centrum handlowe, oraz najemcą. Szczegółowo i precyzyjnie określa warunki wzajemnej współpracy, przede wszystkim przedmiot działalności najemcy (sprzedaż towarów czy świadczenie usług). Na jej podstawie wynajmujący zobowiązuje się udostępnić, na określony czas, powierzchnię użytkową, zaś najemca zobowiązuje się do płaceniu czynszu w terminie w odpowiedniej wysokości. Umowy najmu są zawierany na długi czas. Jest to zazwyczaj okres od pięciu do dziesięciu lat.

Jeśli zależy ci na dotarciu do licznego grona odbiorców i zaprezentowania im swoich propozycji to wynajęcie lokalu lub stoiska w centrum handlowym będzie dla ciebie dobrym rozwiązaniem.

Opracowanie:
Warszawa, gen. T. Bora-Komorowskiego 2
tel. 501 765 164
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz