Materiał Partnera

Własna pracownia krawiecka – dobry sposób na biznes

Własna pracownia krawiecka – dobry sposób na biznes

Jeśli znamy podstawy krawiectwa, a szycie ubrań sprawia nam dużą przyjemność, powinniśmy zastanowić się nad założeniem własnej pracowni krawieckiej. Oprócz drobnych napraw, wszywania zamków i zwężania za dużych ubrań, możemy szyć także własne sukienki ze swoich projektów. Kto wie, może z czasem zwykła pracownia krawiecka rozwinie się we własną linię ubrań? Podpowiadamy, jak założyć własny zakład krawiecki.

Mały zakład czy duża pracownia?

Otwarcie małego zakładu krawieckiego to żaden problem – można go prowadzić nawet we własnym domu. Wystarczy niewielki pokój z dobrym oświetleniem, profesjonalna maszyna oraz stół krawiecki. Taki biznes to jednak głównie sposób na to, by sobie dorobić – ze skracania spodni i wszywania zamków raczej nie zarobimy na utrzymanie. Nie będziemy też mieć okazji szyć całych ubrań na własną rękę. Jeśli więc zależy nam na bardziej ambitnych projektach i lepszych zarobkach, powinniśmy zdecydować się na otwarcie pracowni krawieckiej z prawdziwego zdarzenia – to oczywiście większe koszty, ale także znacznie wyższe zarobki i możliwość realizowania swoich marzeń o projektowaniu i szyciu ubrań.

Dobry zespół i sprawdzeni dostawcy

Jeśli chcemy zająć się szyciem na poważnie, po pierwsze musimy zadbać o dobry zespół pracowników, którzy poradzą sobie z każdym krawieckim wyzwaniem. To od ich umiejętności i doświadczenia będzie zależało, czy klienci wyjdą z naszej pracowni zadowoleni. Poza tym ogromne znaczenie mają dobrzy dostawcy tkanin – powinniśmy znaleźć firmę, która nie tylko zajmuje się sprzedażą materiałów, ale która wykonuje je na zamówienie – taką firmą jest Albed. A. Bednarek. Możemy zamówić tu dowolną tkaninę w wybranym przez nas kolorze lub ze wskazanym nadrukiem. Dzięki temu będziemy mogli sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów.

Atrakcyjne ceny

W pierwszym etapie prowadzenia biznesu musimy zadbać o to, by przyciągnąć jak najwięcej klientów. Dlatego warto na początek zaproponować nieco niższe ceny. Jeśli klienci będą zadowoleni z naszych usług, a ubrania, które dla nich uszyjemy, będą wyróżniać się niezwykłym pięknem i wysoką jakością, będą do nas wracać, nawet jeśli zrównamy stawki z konkurencją. Żeby prowadzenie pracowni nam się opłacało, musimy znaleźć dobrego producenta tkanin – zakup materiałów bezpośrednio u niego będzie nas mniej kosztować niż zamawianie materiałów w hurtowni. W przypadku dużej pracowni nie musimy wydawać pieniędzy na duży lokal w centrum miasta – klienci i tak do nas trafią, jeśli dowiedzą się, że szyjemy piękne ubrania. Dlatego możemy taniej kupić lub wynająć lokal gdzieś na uboczu. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz