Materiał Partnera

Właściwości i zastosowanie tapet winylowych

Właściwości i zastosowanie tapet winylowych

Tapety po okresie niebytności w naszych wnętrzach wracają do łask nie tylko w nowym stylu, ale też wykonane z nowoczesnych materiałów. Już nie tylko poczciwy papier, ale też włókno szklane, winyl, a nawet natryski zdobią nasze ściany. W tym tekście przyjrzymy się tapetom winylowym. Czym się charakteryzują i gdzie można je stosować? Przekonaj się, jak wszechstronne mogą być tapety winylowe.

Właściwości tapety winylowej

Jak wspomnieliśmy, tapety ścienne ewoluowały wraz z postępem inżynierii materiałowej. Obecnie są wykonywane nie tylko z papieru, ale też z innych surowców. Każdy z tych rodzajów tapet ma nieco inne właściwości. Czym cechują się tapety winylowe? Odpowiada ekspert w tej dziedzinie – reprezentant firmy Interior Wall Design:

– Tapety winylowe znacznie różnią się od jeszcze niedawno najpopularniejszych tapet papierowych. W tapetach winylowych udało się usunąć wady ich poprzedniczek. Wersje winylowe są znacznie bardziej odporne pod każdym względem: na uszkodzenia mechaniczne, na wodę, tarcie, podwyższone temperatury czy wilgotne powietrze. Tapety winylowe można z powodzeniem czyścić, a nawet przyklejać tam, gdzie na ogół kładzie się płytki ceramiczne. Taka powłoka jest bardzo trwała i ogromnie efektowna, a przy tym znacznie łatwiejsza zarówno do położenia, jak i do usunięcia.

Tapeta, którą można myć i trzeć, która nie niszczy się pod wpływem wody i może zastępować ceramikę – to brzmi jak marzenie. Nic dziwnego, że tapety winylowe natychmiast podbiły serca wielu osób.

Zastosowania tapety winylowej

Dzięki wysokiej odporności tapet winylowych możliwe jest użycie ich w wyjątkowo trudnych warunkach, w miejscach zawilgoconych i takich, gdzie sporo się dzieje, a ściany są narażone na częste zabrudzenia. Do tych pomieszczeń należą: kuchnie, łazienki, pokoje dziecięce i przedpokoje, ale też np. lokale gastronomiczne.

Możliwość zastosowania tapety winylowej zamiast tradycyjnych płytek ceramicznych ogromnie poszerza możliwości aranżowania wnętrza w kuchni i łazience. Dzięki temu wreszcie można cieszyć się wyglądem dokładnie takim, o jakim zawsze marzyliśmy, a jaki był nieosiągalny z powodu braku dostatecznie wytrzymałych okładzin, które zapewniałyby takie bogactwo wzorów, jak tapety ścienne. Warto zauważyć, że tu wybór jest praktycznie nieograniczony: od subtelnych deseni, przez krzykliwe wielobarwne tapety, fototapety ze wzorem, jaki sami sobie wybierzemy, aż po imitację innych materiałów: drewna, kamienia czy mozaiki. Dzięki tapetom winylowym możemy nadawać naszym wnętrzom jeszcze bardziej indywidualnego charakteru, a jednocześnie nie obawiać się, że to decyzja na lata – tapetę przecież zawsze można zmienić.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz