Materiał Partnera

Właściwości i zastosowanie balustrad

Właściwości i zastosowanie balustrad

Balustrady kojarzą nam się przede wszystkim z kutymi elementami naszych balkonów, schodów i tarasów, które spełniają funkcję praktyczną i dekoracyjną zarazem. Kute balustrady wciąż nie wychodzą z mody, choć coraz częściej obserwujemy także inny trend – elementy nowoczesne, wykonywane z różnych materiałów, które charakteryzuje prostsza forma. Kowalstwo artystyczne w połączeniu z modnym ostatnio minimalizmem może nadać naszym domom ciekawego wyglądu z zewnątrz i wewnątrz.

Balustrady tworzone z kunsztem kowala

Kowalstwo, ciężkie rzemiosło, już od wieków ma szerokie zastosowanie. Jego wyjątkową odmianą jest kowalstwo artystyczne, które związane jest z wyrobem przedmiotów dekoracyjnych i funkcjonalnych jednocześnie. W zawodzie kowala, który tworzy solidne balustrady i ogrodzenia, nie ma mowy o pośpiechu, czy jakiejkolwiek niedbałości. Kiedy zamawiamy tego typu elementy do naszych domów, zależy nam na trwałości, wytrzymałości i oryginalnym wyglądzie, często według własnej, indywidualnej koncepcji. 

Klientom bardzo często zależy na zapoznaniu się z ofertą produktów podstawowych, które można dodatkowo zmienić, czy przyozdobić – mówi nam przedstawiciel firmy BRAMEX z Wojaszówki

Kute balustrady i ogrodzenia można dopasować do domów w każdym stylu. Choć są ciężkie, a ich stworzenie wymaga mnóstwa energii, mogą nadawać przestrzeni lekkości lub wręcz odwrotnie, podkreślić solidność konstrukcji.

Nowoczesne balustrady – minimalizm w cenie

Jednym z obowiązujących obecnie w architekturze trendów jest skandynawski minimalizm. Interesują nas proste formy: od konstrukcji samego domu, po elementy dekoracyjne wewnątrz. Najmodniejsze kolory to antracyt i inne odcienie szarości, w połączeniu z bielą i błękitami. Nowoczesne, minimalistyczne balustrady i ogrodzenia to połączenie chłodnych materiałów i prostych kształtów. Przykładem może być barierka nad schodami, której bazę stanowią stalowe słupki, a przęsło wypełnione jest solidną szybą. Podobnie może wyglądać na przykład ogrodzenie tarasu, czy balustrada balkonowa.

Warto dodać, że solidni producenci balustrad, ogrodzeń i często także bram wychodzą naprzeciw oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów. Możemy więc liczyć nie tylko na walory estetyczne, ale również rozwiązania praktyczne, na przykład automatykę do bram wjazdowych, czy garażowych. Produkty charakteryzuje ciekawe wzornictwo i bezawaryjne działanie – wszystkie elementy zostaną stworzone, przygotowane i zamontowane przez fachowców, dlatego warto szukać firm, które oferują kompleksowe usługi. 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz