Artykuł sponsorowany

Właściwości i zastosowania lasera erbowo-yagowego

Właściwości i zastosowania lasera erbowo-yagowego

Duże zainteresowanie laseroterapią wśród pacjentów spowodowane jest obszerną listą zalet dotyczących zarówno uzyskiwanych efektów, jak i przebiegu zabiegów. Gabinety prowadzące terapie laserowe w celu leczenia i poprawy estetyki wykorzystują różnorodne specjalistyczne urządzenia. Wśród nich znajduje się ablacyjny laser Erbowo-Yagowy, który stosuje się między innymi w medycynie estetycznej, ginekologii i dermatologii. Na czym polega zasada jego działania i do przeprowadzania jakich zabiegów jest wykorzystywany?

Precyzja i selektywne oddziaływanie

Światło lasera Erbowo-Yagowego to fala elektromagnetyczna mogąca mieć zróżnicowaną długość. Emitowana wiązka wyróżnia się silnym skupieniem, spójnością i bardzo małym odchyleniem od równoległości, co zapewnia precyzję i selektywne oddziaływanie, czyli skierowanie lasera tylko na tkanki zmienione chorobowo. Laser Erbowo-Yagowy pozwala na bardzo dobrą penetrację tkanek w obrębie wody, która stanowi większy procent ich objętości. W ten sposób doprowadza do przegrzania tkanek i stymulacji procesów regeneracyjnych. W odróżnieniu od innych urządzeń wykorzystywanych w laseroterapii aparat Er:YAG nie pozostawia w skórze martwych tkanek, a odparowuje je, co minimalizuje ryzyko wystąpienia stanów zapalnych i przyspiesza okres rekonwalescencji.

Gdzie stosuje się laser Erbowo-Yagowy?

Precyzja i bezpieczeństwo delikatnej ablacji pozwala wykorzystywać laser między innymi w okulistyce i stomatologii. Dzięki szybkim i satysfakcjonującym efektom laser Erbowo-Yagowy znajduje zastosowanie w medycynie estetycznej, dermatologii i ginekologii estetycznej. Jak wyjaśnia gabinet laseroterapii Lasermedica, zabiegi urządzeniem Er:YAG cieszą się tak dużą popularnością nie tylko z uwagi na zaskakujące rezultaty, ale również na krótki okres rekonwalescencji.

Efekty zabiegów laserem Er:YAG

Zabieg laserem Erbowo-Yagowym rozpoczyna naturalne procesy regeneracyjne poprzez stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny, a zmiany zachodzą jeszcze przez wiele miesięcy po zabiegu. Efektem jest ujędrnienie, przywrócenie tkankom naturalnej objętości, nawilżenie i uelastycznienie. Zabieg prowadzi też do wyrównania kolorytu i ujednolicenia faktury skóry. Dlatego wykorzystywany jest między innymi w zabiegach odmładzających, takich jak fotoodmładzanie czy endolifting. W ginekologii estetycznej z użyciem lasera Er:YAG przeprowadza się laserowe leczenie nietrzymania moczu, a także zabiegi poprawiające estetykę i funkcjonowanie narządów rozrodczych. W dermatologii leczy rumień, grzybicę paznokci i skóry oraz przebarwienia.

Oceń artykuł (5)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz