Artykuł sponsorowany

Windykacja należności, tylko z kancelarią radców prawnych

Windykacja należności, tylko z kancelarią radców prawnych

Windykacja należności nie zawsze musi wiązać się ze sprawą sądową i egzekucją komorniczą. Dzisiaj coraz częściej dochodzi do ugody pomiędzy wierzycielem, a dłużnikiem, zwłaszcza w sprawach dotyczących inwestycji budowalnych, czy zamówień handlowych, a także tych związanych ze wspólnotami mieszkaniowymi. Jak się okazuje bowiem, największą grupą klientów kancelarii radców prawnych, są przedsiębiorcy i zrzeszenia spółdzielcze. To one proszą o wdrożenie odpowiednich mechanizmów prawnych ponaglenia zapłaty, a w ostatniości o zastępstwo procesowe, podczas batalii sądowej.

Windykacja polubowna

Windykacja polubowna to proces mający na celu zdyscyplinowanie dłużnika i zmobilizowanie go do rozpoczęcia spłat należności, bądź jednorazowego uregulowania wszystkich zobowiązań. Warto wiedzieć, że działania te nie są związane tylko ze sprawami osób indywidualnych, ale także przedsiębiorców. Niestety szerzącym się na rynkach zjawiskiem, zwłaszcza w sektorze budowlanych, jest zmuszanie dużych przedsiębiorstw do „kredytowania” swojej działalności, co jest efektem próby zdominowania słabszych podmiotów gospodarczych.

W takich sytuacjach windykacja nie prowadzi do określenia wypłacalności dłużnika, ale do próby wpłynięcia na jego nieuczciwą politykę zarządzania płynnością własną. W tym wypadku  – a także wszystkich innych związanych z zadłużeniami – należy w pierwszej kolejności udać się do szeroko wyspecjalizowanej kancelarii radców prawnych. To bowiem dobry prawnik, wystosuje odpowiednie pismo, ponaglenia, wezwania do zapłaty, lub informacje, o tym, iż jeśli zadłużony podmiot nie rozpocznie współpracy na zasadach wierzyciela, dojdzie do sprawy sądowej, a następnie egzekucyjnej w działaniach komorniczych.

Tego typu procedury wielokrotnie skutkują podjęciem negocjacji, które prowadzą do windykacji polubownej, w ramach podpisanych porozumień, korzystnych dla obu stron. Dużą skutecznością w takich sprawach wyróżnia się między innymi mecenas Waldemar Lenczewski, który działa także w zakresie prawa spadkowego, prowadzenia spraw urzędowych, sporządzania opinii prawnych, czy doradztwa w zakresie praw budowlanego i spółdzielczego. Wielu klientów radcy prawnego Waldemara Lenczewskiego stanowią zarządy spółdzielni mieszkaniowych, którzy chcą wyegzekwować spłacenie długów związanych z czynszem. Z podobnymi problemami do kancelarii udają się osoby zajmujące się wynajmem mieszkań, np. dla studentów, a także pośrednicy nieruchomościowi, czy też deweloperzy.

Windykacja sądowa

Windykacja sądowa opiera się o działania radców prawnych, którzy dążą, aby sąd wyznaczył tak zwany tytuł egzekucyjny, pozwalający na rozpoczęcie działań przez komornika. Warto wiedzieć, że wyspecjalizowani prawnicy, ustalą wraz z klientem wiele strategii działania, które pozwolą nawet na uzyskanie dużych odszkodowań i naliczenia odsetek od danego długu. Radca prawny przed każdą rozprawą w odpowiedni sposób przeanalizuje daną sprawę, instruując również klienta, w jaki sposób ma postępować. Warto przy tym wiedzieć, że działania sądowe są najczęściej ostatecznością i w znacznej większości, rozstrzygnięcia w pełni satysfakcjonują wierzycieli. Dłużnicy, którzy nie skorzystali z windykacji polubownej, z pewnością stracą na tym jeszcze więcej.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz