Materiał Partnera

Wieńce pogrzebowe – jakie kwiaty wybrać?

Wieńce pogrzebowe – jakie kwiaty wybrać?

Oddanie czci osobie zmarłej jest bardzo istotne. Uczestnicząc w ceremonii pogrzebowej warto mieć ze sobą stosowny wieniec pogrzebowy. Wieniec jest większą kompozycją kwiatów najczęściej uformowaną w krąg. Do jego konstrukcji używa się floretów, czyli gąbki florystycznej obudowanej siatką z plastiku. Wieniec pogrzebowy ze względu na konstrukcję jest trwały i jeszcze długo po pogrzebie będzie wyglądać dobrze.

Jaki wieniec pogrzebowy wybrać?

Wieńce pogrzebowe w porównaniu do bukietów są większe i bardziej okazałe. Są też droższe. Najczęściej wieńce pogrzebowe wybierane są przez rodzinę, czyli z definicji osoby, które były bardzo zżyte ze zmarłym. Ten typ bukietu wymusza dobór kwiatów. Każda z roślin ma własną symbolikę, dzięki której bez słów można wyrazić stosunek do zmarłego. W wieńcach pogrzebowych królują róże. Kwiaty re wyrażają wiele uczuć, od miłości, przez pamięć, czystość i odnowę duchową. Floryści polecają również przygotowanie wieńców z gerberów, goździków, chryzantem, anturium, hortensji, mieczyków i lilii.

Kolorystyka wieńców pogrzebowych

Dobór kolorów kwiatów do wieńców jest równie ważny jak dobór odpowiednich kwiatów. Wieńce na cmentarz są najczęściej białe. Ten kolor symbolizuje czystość, niewinność i odnowę duchową. Najczęściej do konstrukcji wieńca pogrzebowego wybiera się róże. Mogą one być też czerwone, w tym przypadku będzie symbolizować miłość. Oprócz czerwonego w kompozycji wieńców wykorzystuje się też inne ostre kolory jak zielony, bordowy czy nawet fioletowy. Ze względu na charakter uroczystości wieniec komponuje się też z kwiatami w kolorach pastelowych, jasnych jak na przykład z jasnym różem. Trzeba pamiętać, że stosowanie więcej niż jednego koloru kwiatów w wieńcach jest rzadkością.

Wieńce z napisami na wstędze

Nieodłącznym elementem wieńców pogrzebowych są wstęgi. Napisy są właściwie standardowym elementem każdego wieńca. Florysta może zaproponować standardowe napisy, ale też wykonać napisy na życzenie klienta. Przy wymyślaniu napisu należy jednak pamiętać o szerokości wstęgi i jej długości. To powoduje, że napis nie może być zbyt długi. Zwyczajowo jest on podzielony na dwie części – przesłanie i podpis składającego kwiaty. Oba elementy są rozmieszczone symetrycznie i powinny zawierać podobna ilość znaków. To wszystko wymusza oszczędność w wyrażaniu uczuć przez osobę zamawiającą wieniec. Ponadto niewiele osób wybiera nieszablonowe napisy na korzyść standardowych pożegnań jak „Kochanej mamie, syn i córka” czy „Z wyrazami głębokiego żalu – współpracownicy”.

Opracowanie:
Kolbuszowa, pl. Wolności 42
tel. 793 169 230
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz