Materiał Partnera

Węgiel wysokiej jakości w składzie opału Nowopol

Węgiel wysokiej jakości w składzie opału Nowopol

Sezon grzewczy zbliża się wielkimi krokami. Co roku władze stawiają coraz bardziej rygorystyczne normy, jeśli chodzi o sposób ogrzewania domów jednorodzinnych lub innych budynków. W wielu miejscach nadal są dozwolone kotły opalane węglem. Aby jednak takie paliwo było wydajne, trzeba zwracać uwagę na jego jakość oraz rodzaj. Atrakcyjną ofertą węgla dysponuje między innymi skład opału Nowopol w Gołotczyźnie.

Kupuj opał ze sprawdzonego źródła

Węgiel wciąż pozostaje jednym z popularniejszych paliw opałowych wśród właścicieli domów jednorodzinnych. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ dobrze wybrany będzie wydajnym materiałem, który zapewni wystarczającą ilość ciepła. Dobry wybór oznacza nic innego jak wysoką jakość, która przekłada się na kaloryczność, jak również szybkość spalania. To gwarantuje węgiel, jaki od ponad 30 lat oferuje skład opału Nowopol z siedzibą w miejscowości Gołotczyzna. Firma dba o satysfakcję swoich klientów, oferując uczciwe, konkurencyjne ceny także, jeśli chodzi o drugi profil działalności – skup złomu. Pracownicy zapewniają doradztwo przy wyborze materiału opałowego, a także jego dowóz w okolicy pod wskazany adres. Pozostaje zatem pytanie, jaki dokładnie rodzaj węgla wybrać?

Opał do kotłów retortowych

W coraz większej liczbie gospodarstw domowych można zaobserwować wykorzystanie do ogrzewania nowoczesnych kotłów, w których podawane paliwa do paleniska odbywa się automatycznie dzięki wyposażeniu w układ mikroprocesorowy. To duże ułatwienie, ponieważ są to urządzenia niemal bezobsługowe, a wymagają jedynie uzupełniania węgla w podajniku. W takich kotłach najlepiej sprawdza się ekogroszek dostępny właśnie w ofercie składu opału Nowopol. Powstaje z węgla kamiennego o wysokiej kaloryczności. Wyróżnia go jednak to, że w jego składzie znajduje się minimalna ilość siarki, a podczas spalania do atmosfery emitowane są znikome zanieczyszczenia. Taki sposób ogrzewania przekłada się też na wydłużenie żywotności poszczególnych elementów konstrukcyjnych kotła.

Węgiel grubego sortymentu

W tej grupie znajdziemy przede wszystkim tak zwaną kostkę oraz orzech. Czym różnią się te dwie odmiany paliwa? Wyjaśnia to pracownik składu opału Nowopol:

Podstawowa różnica dotyczy przede wszystkim wielkości. Choć obydwa zalicza się do sortymentu grubego, to kostka ma uziarnienie rzędu 200-60 mm, z kolei orzech 80-25 mm. Z tego też wynika szybkość spalania – mniejsza objętość drugiego z wymienionych sprawia, że siłą rzeczy spala się on szybciej. To z kolei rodzi potrzebę częstszego uzupełniania materiału opałowego w kotle.

Należy jednak zaznaczyć, że kaloryczność tych dwóch typów węgla kamiennego plasuje się na zadowalającym poziomie. W przypadku kostki ten parametr wynosi około 28–31 MJ/kg, a jeśli chodzi o orzech – 27-29 MJ/kg. Oznacza to, że da się uzyskać wystarczającą ilość ciepła do ogrzania nawet dużego domu jednorodzinnego. Ponadto te rodzaje paliwa nadają się do zasilania wszystkich typów kotłów i pieców, poza wspomnianym wcześniej retortowym. Kupując je w składzie opału Nowopol, możemy mieć pewność, że jesienno-zimowy chłód nie będzie straszny domownikom.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz