Artykuł sponsorowany

Wegetariański catering dietetyczny od Czas Na Pudełko

Wegetariański catering dietetyczny od Czas Na Pudełko

Nie jesz mięsa i szukasz dobrze zbilansowanego cateringu dietetycznego? Dieta wegetariańska nie wykorzystuje produktów mięsnych i ryb, ale musi dostarczyć organizmowi niezbędnych składników odżywczych i witamin. Catering dietetyczny Czas na Pudełko posiada w swojej ofercie posiłki bogate w błonnik, którego źródłem są rośliny strączkowe, a także warzywa, owoce i pełnoziarniste produkty zbożowe, które zadowolą każdego wegetarianina.

Czym charakteryzuje się dieta wegetariańska?

W ostatnich latach dieta wegetariańska zyskuje coraz większą popularność. Oprócz etycznych i środowiskowych korzyści wynikających z wycinania mięsa z diety, dobrze zaplanowana dieta wegetariańska może również zmniejszyć ryzyko chorób przewlekłych, wspomóc utratę wagi i poprawić jakość spożywanego jedzenia.

Dieta wegetariańska polega na powstrzymywaniu się od jedzenia mięsa, ryb i drobiu. Jest kilka powodów, dla których ludzie zostają wegetarianami. Niektórzy ludzie po prostu nie lubią smaku lub konsystencji mięsa. Ale są też inne względy. Jednym z nich jest wspieranie praw zwierząt i troska o sposób traktowania ich podczas produkcji żywności. Wiele zwierząt jest zmuszanych do życia w przeludnionych, nieludzkich warunkach, zanim zostaną zabite i wykorzystane do jedzenia. Zamiast mięsa, które jest źródłem białka, wegetarianie stawiają na rośliny strączkowe i niektóre zboża, które dostarczają niezbędnych aminokwasów.

Wiele osób rezygnuje z mięsa ze względów zdrowotnych. Niektóre badania sugerują, że dieta oparta na mięsie przyczynia się do chorób serca i innych chorób przewlekłych. Korzyści zdrowotne wynikające z diety roślinnej zostały szczegółowo zbadane przez dietetyków. Spożywanie wegetariańskich produktów spożywczych, takich jak świeże owoce, warzywa, zboża i soja, ma swoje zalety, a rezygnacja z jedzenia czerwonego mięsa zmniejsza ryzyko śmierci z powodu ośmiu różnych chorób, w tym chorób serca, raka, udaru, cukrzycy, chorób wątroby, chorób układu oddechowego, infekcji i chorób nerek.

Spożywanie zdrowej diety roślinnej może pomóc w osiągnięciu i utrzymaniu prawidłowej wagi. Wybór diety roślinnej pomaga w redukcji tkanki tłuszczowej u osób dorosłych z nadwagą i otyłością. Zmniejszenie tłuszczu może nastąpić, ponieważ potrawy wegetariańskie często mają mniej kalorii niż ich odpowiedniki na bazie mięsa. Ale może się to również zdarzyć, ponieważ wybór diety wegetariańskiej wymaga podejmowania bardziej przemyślanych decyzji dotyczących jedzenia.

Dlaczego wybrać dietę wegetariańską od Czas Na Pudełko?

Chcesz mieć pewność, że spożywasz zdrowe posiłki wegetariańskie? Czas Na Pudełko to starannie zbilansowana dieta oparta na świeżych produktach. Wybór cateringu dietetycznego jest doskonałą opcją dla osób zapracowanych. Nie masz czasu na planowanie posiłków, czytanie etykiet lub gotowanie? Zajmie się tym za Ciebie doświadczony dietetyk, a szef kuchni będzie czuwał nad przygotowaniem każdego dania. Przykładowe boxy diety wegetariańskiej mogą zawierać:

  • żytniankę na jogurcie z orzeszkami w karmelu i musem mango-markuja,

  • turecką sałatkę z cieciorką i pieczywo,

  • burgery z kotletem szpinakowym z soczewicy i frytkami z batatów,

  • zapiekane owoce z piernikową kruszonką ,

  • makaron orecchiette z sosem pietruszkowo-serowym z mini pieczarkami, cherry.

Chcesz jeść świeże i wysokiej jakości jedzenie? Postaw na catering dietetyczny Czas Na Pudełko!

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz