Materiał Partnera

Weekend w Kazimierzu Dolnym. Propozycje wypoczynkowe

Weekend w Kazimierzu Dolnym. Propozycje wypoczynkowe

Kazimierz Dolny to popularna polska miejscowość turystyczna. Do tego malowniczego miasta udają się chętnie turyści z całego kraju, a nawet zza granicy. W kwestii atrakcji Kazimierz Dolny ma do zaoferowania naprawdę dużo. Szukasz noclegu w tej miejscowości? Podpowiemy Ci, gdzie warto przenocować, aby najlepiej zapamiętać swój wyjazd. Z tego artykułu dowiesz się także, co warto zobaczyć w Kazimierzu Dolnym.

Wyjątkowe atrakcje

Kazimierz Dolny to perła polskiego renesansu. Miejscowość swoją sławę zawdzięcza przede wszystkim znakomitej architekturze. Porozrzucane pośród zielonych wzgórz budowle zaświadczają o dalekiej przeszłości.  Najwyżej ulokowane obiekty pochodzą nawet
z przełomu XIII i XIV wieku. Mowa tutaj zwłaszcza o zabytkowej samotnej baszcie, niegdyś wskazującej drogę do portu, a także o ruinach zamku, który wybudowano z rozkazu króla Kazimierza Wielkiego.

Warto udać się na rynek miejski. Miłośnicy architektury powinni swoją uwagę ku kamienicy Przybyłów z 1618 roku, kamienicy Białej oraz kamienicy Celejowskiej. Za perłę manieryzmu uchodzą natomiast kamienice pod św. Krzysztofem i pod św. Mikołajem.

Obowiązkowym punktem pobytu będzie także słynna Góra Trzech Krzyży, do której trzeba się wspiąć po wąskich i dość stromych schodach. Widoki ze szczytu z pewnością rekompensują jednak ten wysiłek. Wielbiciele przyrodniczych skarbów z pewnością docenią natomiast Korzeniowy Dół, wąwóz lessowy z porastającymi skarpę drzewami.

Sezonowe oferty wypoczynkowe

Po całodniowym zwiedzaniu dobrze jest wypocząć. W tym celu warto zainteresować się atrakcyjnymi opcjami wypoczynkowymi w hotelach w Kazimierzu Dolnym. Bardzo dobrymi opiniami cieszy się na przykład Hotel Dwa Księżyce w Kazimierzu Dolnym. Ten obiekt noclegowy kusi gości nie tylko pięknie zaaranżowanymi pokojami i smacznymi posiłkami, ale także sezonowymi ofertami.

Szczególnie korzystnie wypadają terminy świąteczne oraz sylwestrowe/andrzejkowe. Hotel przygotował także ciekawą opcję weekendów jesiennych, adresowaną głównie do par. Oferta Listopadowy weekend obejmuje między innymi 2 śniadania i 2 obiadokolacje, a to wszystko razem z degustacją znakomitych miodów pitnych i muzyką klasyczną na żywo. To tylko przykładowy typ wypoczynku. Warto zapoznać się z pełną ofertą obiektu.

Jaki nocleg w Kazimierzu Dolnym?

Jeśli komfortowy nocleg, to tylko w hotelu z restauracją! Weekendowe wyjazdy nie należą do zbyt drogich przedsięwzięć, więc tym bardziej można pozwolić sobie na tego typu jednorazowy wydatek. Być może dany hotel zachwyci Cię na tyle, że będziesz chciał powracać tam także przy innych okazjach.

Dlaczego właśnie hotel? Ponieważ w takim miejscu komfortowo wypoczniesz, dobrze zjesz, a dodatkowo będziesz mógł liczyć na najwyższej jakości obsługę. Dodatkowo możesz przebierać w atrakcyjnych ofertach sezonowych oraz wybrać najbardziej odpowiadający Ci pokój – standardowy dwuosobowy, a może apartament typu studio? Możliwości jest sporo.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz