Artykuł sponsorowany

Weekend w Bieszczadach. Co warto zobaczyć?

Weekend w Bieszczadach. Co warto zobaczyć?

Bieszczady zachwycają o każdej porze roku. W zależności od sezonu region ten oszałamia swoją aurą, przyrodą i kolorami. Czasami jeżdżąc w te same miejsca o różnym czasie można znaleźć się w zupełnie nowym, nieznanym świecie. Wszystko wydaje się być inne niż pamiętaliśmy. Bieszczady nigdy się nie nudzą i zawsze są ciekawą opcją na weekend. Co koniecznie trzeba zobaczyć? Oto kilka przykładów.

Tarnica

Tarnica to najwyższy szczyt Bieszczad. Jego wysokość szacuje się na 1346 m n.p.m.  Prowadzi do niego szlak czerwony i niebieski. Szlak czerwony swój początek ma w Ustrzykach Górnych, a niebieski rozpoczyna się w Wołosatem. Na szczycie Tarnicy znajduje się metalowy krzyż, upamiętniający wizytę Jana Pawła II w Polsce w 1953r.

Połoniny

Wędrówki połoninami to doskonały pomysł na relaks.  Na spragnionych marszu turystów czeka Połonina Caryńska oraz Połonina Wetlińska. Obie znajdują się w granicach Bieszczadzkiego Parku Narodowego oraz objęte są ścisłą ochroną.

Dolina Sanu

To miejsce często określane jest jako najpiękniejsze w całych Bieszczadach, a jego symbolem są bobry. Jest ono bardzo interesujące pod względem przyrodniczym. To doskonały wybór, kiedy pragniemy cieszyć oko pięknymi panoramami i podążać za tropem niecodziennie spotykanych zwierząt.

Ustrzyki Dolne

To tutaj znajduje się Muzeum Przyrodnicze bieszczadzkiego Parku Narodowego. Decydując się na wizytę, z pewnością pogłębimy swoją wiedzę na temat kultury góralskiej, budowy geologicznej gór czy bieszczadzkiej flory i fauny. Jeśli mamy ochotę, możemy też zajrzeć do Muzeum Młynarstwa i Wsi, gdzie możemy podejrzeć, jak wygląda proces mielenia ziarna. Ustrzyki Dolne kojarzone są też jako zimowa bieszczadzka stolica narciarska. Stacja Gromadzyń zbudowana jest z 4 wyciągów narciarskich. Najdłuższa jej trasa ma 900m. Stacja Laworta posiada 3 wyciągi oraz najdłuższą trasę o długości 1300m.

Browar Ursa Maior

To idealna propozycja dla wszystkich piwoszy. Jest to jedyny browar w Bieszczadach, który produkuje kilkanaście rodzajów piwa regionalnego. Oprócz oczywistej degustacji, możemy zwiedzić sam budynek i zdobyć wiedzę z zakresu tradycyjnego piwowarstwa.

Gdzie znaleźć nocleg?

Wybierając się na weekend w Bieszczady, niespecjalnie powinniśmy martwić się o nocleg. Z roku na rok przybywa hoteli, kwater i gospodarstw agroturystycznych, gotowych na przyjęcie turystów. Godnym polecenia miejscem noclegowym jest gospodarstwo agroturystyczne „Stokrotka” prowadzone przez Panią Dorotę Wojdyłę. Znajdziemy w nim wygodne pokoje z łazienkami oraz komfortowe domki. Dużym plusem jest także przyjazna i niemal rodzinna atmosfera.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz