Materiał Partnera

Wczasy w Polsce, czyli co oferują ośrodki wypoczynkowe na Mazurach?

Wczasy w Polsce, czyli co oferują ośrodki wypoczynkowe na Mazurach?

Warmia i Mazury to idealne miejsce na letni wypoczynek. Doceniają je zwłaszcza ludzie młodzi, którzy lubią poszaleć na plaży nad jeziorem, pograć w siatkówkę, spróbować swoich sił w sportach wodnych albo pożeglować z wiatrem. To także idealne miejsce na rodzinne wczasy w otoczeniu wyjątkowej przyrody.

Komfortowe noclegi w dobrze wyposażonych domkach

Lato to okres upałów. Najłatwiej takie warunki atmosferyczne znosi się nad wodą. Dlatego jeziora są zazwyczaj oblegane. Ale takie wyjazdy to również konieczność wynajęcia lokum – to ono często stanowi największe obciążenie dla budżetu.

W rejonach atrakcyjnych turystycznie w sezonie ceny windowane bywają nawet dwukrotnie i nie każdego stać na taki wydatek. Dlatego, poza szeroką ofertą kwater, pensjonatów i hoteli, jedną z najciekawszych opcji są z pewnością domki letniskowe w tradycyjnych ośrodkach wczasowych. Znamy je jeszcze z czasów PRL-u. Ich niepodważalną zaletę stanowi swoboda, którą zapewniają ­– w przeciwieństwie do pokoi w pensjonatach czy prywatnych kwater.

Przewaga współczesnych ośrodków wypoczynkowych nad tymi, które znamy sprzed pół wieku wynika ze znacznie wyższych standardów oraz pełnego wyposażenia każdego domku – w łazienkę, kuchnię z lodówką i zestawem naczyń, a także telewizor z odbiorem programów satelitarnych.

Bogata infrastruktura i zaplecze

Wakacje w ośrodku wypoczynkowym mają jeszcze więcej zalet. W trosce o swoich gości takie ośrodki nie ograniczają się jedynie do zapewnienia lokum. Zalesiony teren zapewnia miejsce do relaksu przez całą dobę. Dla najmłodszych przygotowane są place zabaw z piaskownicą i zestawem urządzeń rekreacyjnych. Często też każdy z domków posiada swój własny zadaszony taras oraz grill do dyspozycji. Wyposażenie typowego ośrodka wypoczynkowego pozwala więc na spędzenie wakacji bez ponoszenia wysokich kosztów. Jednak możliwość samodzielnego przygotowywania posiłków oczywiście nie oznacza, że ośrodki nie oferują też całodziennego wyżywienia – od śniadania po kolację. Taką propozycję składa swoim gościom Ośrodek Skrzat w Makowie nad Jeziorakiem. Funkcjonująca tu restauracja pozwala zarówno na wykupienie całodziennego wyżywienia, jak i daje możliwość skorzystania z regionalnego menu okazjonalnie.

Wśród oferowanych gościom atrakcji często można też znaleźć bogaty wybór sprzętu rekreacyjnego. Jedną z nowości jest wypożyczalnia rowerów, która pozwala na odbywanie długich rodzinnych wycieczek po okolicznych lasach. Ośrodki zapewniają też wiele dodatkowych możliwości, jak wypożyczalnia sprzętu plażowego, sportowego czy boiska sportowe dostępne na ich terenie.

Aktywny wypoczynek, mikroklimat i natura

Domki na Mazurach to świetne rozwiązanie dla osób, które poszukują ciszy i odpoczynku od towarzystwa. To także oferta dla rodzin z małymi dziećmi, które – co tu kryć – bywają nieco hałaśliwe. Takie kameralne ośrodki stanowią doskonałe miejsce dla amatorów kąpieli wodnych i plażowania, jak i dla pasjonatów aktywnego wypoczynku. Mazury są niezwykle atrakcyjne dla tych, którzy lubią spacerować, a przy okazji łączą w sobie wszystkie możliwości – od wypraw rowerowych i pieszych, przez żeglowanie i sporty wodne, po plaże i relaksujące kąpiele. Nigdzie w Polsce nie ma miejsca, w którym czas można spędzić w tak urozmaicony sposób, korzystając z tak wielu form rekreacji.

Mazury to również jedyny region kraju, w którym spotyka się jeszcze czyste ekologicznie, nieskażone cywilizacją strefy. Tu można delektować się czystym powietrzem oraz podziwiać bogactwo fauny i flory. Dodajmy również, że Warmia i Mazury są też bogate w zabytki – np. w zamki krzyżackie – oraz w parki krajobrazowe i rezerwaty, a także stanowią idealne miejsce do odbycia rejsu statkiem wycieczkowym.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz