Materiał Partnera

Wczasy w Czarnogórze – wynajmij komfortowy apartament

Wczasy w Czarnogórze – wynajmij komfortowy apartament

Coraz więcej osób na wakacje wybiera się na Bałkany – do takich państw jak Chorwacja, Bośnia i Hercegowina, Serbia czy Bułgaria. Ciekawym bałkańskim krajem jest Czarnogóra, której plaże u wybrzeża Adriatyku, malownicze miasteczka pełne kamiennych domów z charakterystycznymi czerwonymi dachówkami, skały, a także porty, przyciągają turystów z całej Europy. Jednym z ciekawych czarnogórskich kurortów wczasowych jest miejscowość Bar.

Czarnogóra – zaplanuj wypoczynek w miejscowości Bar

Czarnogóra sąsiaduje między innymi z Serbią i Albanią, a jej krajobrazy w niczym nie ustępują nawet tym z jednej z najpiękniejszych riwier, jaką jest rozciągająca się u wybrzeży Chorwacji Riwiera Makarska. Interesującym miejscem na wypoczynek – zarówno aktywny, jak i leniwy – jest zatem miejscowość Bar (Riwiera Barska), która skrywa między innymi wiele perełek architektury średniowiecznej. To właśnie tutaj każdego roku przybywa tysiące turystów z całego świata, również z Polski. Miejsce to posiada bowiem świetną infrastrukturę turystyczną, na którą składają się liczne plaże, deptaki, restauracje, baseny, ośrodki atrakcji wodnych i turystycznych, górskie trasy rowerowe i piesze, a także parki rozrywki. To dlatego jest to idealne miejsce zarówno dla emerytów, par, grupki znajomych, grup pracowniczych, jak i rodzin. Warto jednak przemyśleć wybór odpowiedniego zakwaterowania – polecanym rozwiązaniem jest wynajem apartamentów firmy Solatium Booking.

Bar – świetna baza noclegowa

Miejscowość Bar oferuje swoim gościom wiele atrakcji, ale warto nie ograniczać się do wypoczynku w jednym miejscu i zaplanować w wakacje zwiedzanie całej – bądź co bądź niewielkiej – Czarnogóry. Świetną opcją jest zatem wybór na miejsce noclegowe miejscowości Bar, które stanowi ważny adriatycki port, a także jest jednym z dużych węzłów komunikacyjnych kraju. To dlatego opcja wynajmu apartamentu w tym kurorcie wydaje się najlepsza. Dzięki temu będziesz mógł opuścić miasto na jeden, dwa lub kilka dni, by pozwiedzać i do niego powrócić – wcześniej dokładnie zaplanuj wyjazd i określ, które dni spędzisz w Barze, kiedy wyjedziesz na zwiedzanie innych zakątków Czarnogóry, i kiedy znowu powrócisz do wcześniej zajmowanego apartamentu. Korzystając z takiego rozwiązania, będziesz mógł zobaczyć dziesięć najważniejszych atrakcji bałkańskiego państwa: urokliwe miasteczko Cetinje i Budva, Jaskinię Lipską, Jezioro Szkoderskie, zatokę riastową Boka Kotorska, stary port piracki Ulcinj, Góry Dynarskie, Monster Ostrog (ośrodek duchowny wbudowany w pionowej skale), Kanion Tary, stolicę Podgoricę, a także oczywiście sławny nad Adriatykiem Stary Bar.

Zalety wynajmu apartamentu

Wynajem apartamentu w czarnogórskich kurortach nadmorskich pozwala na cieszenie się swobodnymi wakacjami, zaplanowanymi zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Szczególnie jest to polecane rozwiązanie dla osób ceniących sobie spokój i chcących spędzić czas w towarzystwie przyjaciół i rodziny. To dlatego z rozwiązania tego korzystają najczęściej rodziny z dziećmi, emeryci, zakochane pary, a także grupki przyjaciół. Warto wiedzieć, że wybór apartamentu pozwala na planowanie wyjazdu w znacznie bardziej elastyczny sposób niż w przypadku wylotów all inclusive do hoteli, które organizowane są przez biura podróży. Według statystyk coraz więcej turystów z Polski udających się na zagraniczne wakacje woli zaplanować je samemu. Częścią ich organizacji jest dobór odpowiedniego miejsca – najczęściej są to lokale mieszkalne, które posiadają kuchnię. Dzięki temu część posiłków może być przygotowywana przez nas samych. Szczególnie poleca się takie rozwiązanie rodzinom z małymi dziećmi, dla których jedzenie w restauracjach hotelowych może być nieodpowiednie. Największą zaletą wynajmu apartamentu jest jednak kameralność – często apartamenty są wynajmowane na podróż poślubną.

Standard apartamentów

Najlepsze firmy gwarantują wynajem apartamentów o podwyższonym standardzie. Wyposażone są one zawsze w system klimatyzacyjny, telewizor, Internet i niezbędne urządzenia AGD i RTV. Ważnym czynnikiem oceny standardu jest sama lokalizacja. Najlepiej wybierać takie miejsca noclegowe w Czarnogórze, które znajdują się kilka minut pieszo od plaży, a także od centrum miasta, gdzie można zasmakować czarnogórskich potraw bądź nocnego życia miasta. Wiarygodne polskie firmy wynajmujące apartamenty zaoferują Ci piękne i duże lokale w wolnostojącej willi – ich powierzchnia może sięgać kilkudziesięciu metrów kwadratowych, a z ich balkonów można podziwiać piękną panoramę Adriatyku.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz