Materiał Partnera

Wczasy inaczej, czyli rejsy luksusowym statkiem

Wczasy inaczej, czyli rejsy luksusowym statkiem

Poszukiwanie sposobu na ciekawe wakacje nie jest dziś niczym nietypowym, a do ekstremalnych pomysłów skłania nie tylko posiadanie większej gotówki, ale też możliwości, jakie oferują dzisiejsze biura podróży. Jedną z nich jest rejs luksusowym statkiem połączony ze zwiedzaniem krajów na trasie.

Rejs, podczas którego nie można się nudzić

Pływanie statkiem rzadko kojarzy nam się z wakacyjnym zwiedzaniem, a częściej jest odbierane jako forma dotarcia do wybranego miejsca, w celu spędzenia w nim paru wakacyjnych dni. W rejsy pływamy też turystycznie na krótkich dystansach, gdy zdarza nam się spędzać czas nad morzem lub rzeką, gdzie taka atrakcja jest dostępna. Luksusowe rejsy wakacyjne oferowane przez biura podróży to zupełnie nowy wymiar wypoczynku, mający raczej formę wycieczki objazdowej z tą różnicą, że odbywa się ona po wodzie i w niezwykle komfortowych warunkach. Osoby, które uważają, że wielogodzinne pływanie z pewnością nuży, powinny wiedzieć, jak wygląda jednostka na kilkanaście dni stająca się ich domem, a właściwie luksusowym ośrodkiem wypoczynkowym z bogatą ofertą atrakcji dodatkowych.

Statki, które wypływają w takie rejsy to prawdziwa fabryka rozrywki: począwszy od klubów, dyskotek i barów, przez kino i teatr, a skończywszy na szerokiej ofercie dla osób aktywnych – salach fitness, siłowniach, trasie do biegania, boiskach do koszykówki, siatkówki, golfa i tenisa, basenach, a nawet salonie odnowy biologicznej, kasynie i centrum handlowym. Kilka godzin spędzonych pomiędzy jednym, a drugim postojem bez problemu można wypełnić odpowiednim dla siebie zajęciem, wybierając się na spektakl teatralny, film lub mecz. Dla aktywnych działa tu również centrum biznesowe z salą konferencyjną, a dla dzieci klub i kino. Nie brakuje też bogatej oferty gastronomicznej wliczonej w cenę rejsu podobnie, jak wszystkie inne dostępne atrakcje.

Gdzie można popłynąć i co zobaczyć?

Luksusowe rejsy wycieczkowe oferowane przez Exodus. Biuro podróży. Ewa Jaworska Zbigniew Jaworski Sp.j. to wiele możliwości do wyboru zarówno w obrębie Europy, jak i dalej, do takich egzotycznych zakątków, jak Argentyna, Urugwaj, Tasmania, Australia, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Chile czy Hawaje. O wyborze decyduje zarówno czas, jakim dysponujemy, jak i środki finansowe, bowiem im dłuższe i odleglejsze rejsy, tym wyższy jest ich koszt. W obrębie kontynentu europejskiego organizowane są rejsy kilkunastodniowe, ze ściśle opracowanym planem zwiedzania ciekawych miejsc podczas postojów w miastach znajdujących się na trasie rejsu.

Po zejściu na ląd można wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem lub spędzić czas według własnego uznania. Planowane trasy umożliwiają poznanie takich miast, jak Marsylia, Walencja, Rzym, wysp Majorka, Sycylia i Sardynia. W innym rejsie można odwiedzić kraje północy, zahaczyć o norweskie Fiordy i wulkaniczną Islandię, albo zdecydować się na objazd zachodniej części Kontynentu.  Rejsy pozaeuropejskie bywają o kilka dni dłuższe, ale w dziesięć dni można dopłynąć do Urugwaju, a w osiem do krajów Półwyspu Arabskiego. Luksusowe rejsy z pewnością są wyjątkową atrakcją i niezapomnianym przeżyciem, na które warto sobie pozwolić przynajmniej raz w życiu. To również pomysł na bardzo atrakcyjny prezent.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz