Materiał Partnera

Warsztaty pracowni ceramicznej

Warsztaty pracowni ceramicznej

Tworzenie ceramiki i przedmiotów z gliny to prawdziwa sztuka, która z roku na rok zrzesza coraz większą ilość pasjonatów. Tego typu aktywność twórcza to bowiem nie tylko sposób na wyrażenie swojej duszy artystycznej, ale też na niepowtarzalną zabawę, poszerzanie własnych horyzontów, czy też na rozwój zdolności manualnych u dzieci. To między innymi dlatego w Polsce działa coraz więcej pracowni ceramicznych, które oprócz handlu perełkami zdobniczymi zajmują się przeprowadzaniem warsztatów.

Gdzie szukać niepowtarzalnej zabawy z gliną?

Zabawa z gliną to nie tylko forma relaksu, ale również edukacja manualna i artystyczna. To dlatego polecana jest ona każdej osobie bez względu na wiek. Szczególnie jednak powinni zainteresować się warsztatami ceramicznymi rodzice, których dzieci w ten sposób mogłyby rozwijać zmysł przestrzennych i estetyczny, a także zręczność. Działają bowiem w Polsce pracownie ceramiczne, które swoją bogatą ofertę kierują również dla maluchów po 2 roku życia. Jesteś zainteresowany tego typu formą aktywności? Koniecznie zgłoś się zatem do pracowni ceramicznej HEHO, która działa w Poznaniu. Nie tylko oferuje ona zajęcia w murach swojej placówki produkcyjno-artystycznej, ale również w szkołach, czy w plenerze np. podczas festynów miejskich.

Warsztaty ceramiczne – jakie i dla kogo?

Najlepsze pracownie ceramiczne oferują swoje warsztaty indywidualne, a także grupowe dla rodziców z dziećmi, dla samych maluchów, dla dorosłych, a także dla różnego rodzaju terapeutów, którzy w późniejszym czasie będą mogli wykorzystać różnego rodzaju techniki manualne przy pracy np. z  osobami z dysfunkcjami ruchowymi. Jeśli chodzi o rodzaje tychże warsztatów, można wymienić między innymi toczenie na kole, lepienie z gliny, czy malowanie na ceramice. Warto wiedzieć przy tym, że jest to zarówno świetny sposób na spędzanie czasu z rodziną, z grupą szkolną lub pracowniczą, jak i ze swoimi przyjaciółmi. Jeśli zatem lubisz awangardową zabawę, która będzie inna niż wszystkie dotychczas, namów swoich znajomych na wieczór przy winie i glinie w coraz popularniejszych dzisiaj pracowniach ceramicznych. Szaleństwo, śmiech i relaks gwarantowane!

Toczenie na kole

Jedną z najbardziej spopularyzowanych atrakcji, jeśli chodzi o zabawę gliną, jest poznanie technik garncarskich poprzez metodę toczenia na kole. Osoby uczestniczące w takich warsztatach mogą dowiedzieć się jak przygotować odpowiednią masę ceramiczną do pracy na kole, jak centrować bryłę gliny, a także, w jaki sposób przebiega proces toczenia oraz zdobnictwa. Finalnym efektem całej nauki połączonej z niezwykle relaksującą zabawą, jest wypalenie swojego wyrobu, który może stać się prawdziwą ozdobą Twojego salonu – już kilka godzin lekcji pozwala bowiem na przygotowywanie naprawdę niezwykłych garneczków, czy glinianych dzbanków.

Opracowanie:
Poznań, Żydowska 35a lok. 11a
tel. 504 869 733
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz