Materiał Partnera

Warsztaty diagnostyki komputerowej samochodów

Warsztaty diagnostyki komputerowej samochodów

W Polsce prawdziwym standardem warsztatów samochodowych, jest oferowanie diagnostyki komputerowej. To ona pozwala wykrywać usterki już w początkowych fazach uszkodzeń danych podzespołów, jeszcze wtedy, kiedy ich reperacja jest stosunkowo tania. Niestety pomimo tego, iż kierowcy bardzo często proszą o wykonanie diagnostyki komputerowej, wciąż wiele zakładów, nie jest przygotowana na świadczenie takich usług.

Na czym polega diagnostyka komputerowa samochodów?

Diagnostyka komputerowa samochodów wykonywana jest dzięki wykorzystaniu nowoczesnego testera diagnostycznego, który odczytuje kody błędów z różnych podzespołów naszego auta. To pozwala na rozszyfrowanie owych błędów i rozpoznanie miejsca usterki. To wtedy mechanik musi przejść do profesjonalnych działań warsztatowych, likwidując uszkodzenie. Dzięki diagnostyce komputerowej, jest jednak to możliwe nawet na wczesnym etapie wady, co ogranicza znacznie koszty serwisowe.

Kiedy warto wykonywać diagnostykę komputerową?

Diagnostykę komputerową samochodu należy wykonywać przy każdorazowej wizycie w warsztacie, zwłaszcza, że jest to proces bardzo szybki i nieinwazyjny. Przeprowadzaj ją zatem przy wykrytych uszkodzeniach, przy modernizacjach podzespołów, przy wymianach filtrów i olejów, a także ogumienia. W najlepszych zakładach, zawsze uzyskasz aktualny wydruk z testera diagnostycznego wraz z dokładnym omówieniem wyniku.

Co pozwala sprawdzić diagnostyka komputerowa?

Kody usterek dotyczące diagnostyki komputerowej, są dzisiaj bardzo szerokie. Dotyczą one systemów bezpieczeństwa ABS, SRS, ASR, ESP, AIRBAG, EPC; immobilizera; układu paliwowego; sterownika silnika; podzespołu turbodoładowania i elektrozaworu; filtra cząstek stałych DPF; a nawet, jeśli takie czujniki zostały zainstalowane również klocków hamulcowych. Dzisiaj diagnostyka komputerowa może obejmować zatem największe podzespoły auta, jak i mniejsze jego elementy.

Wzrost zapotrzebowania na diagnostykę komputerową

Wzrost zapotrzebowania na diagnostykę komputerową, wiąże się w dużej mierze z tym, iż w ostatnich latach nastąpiła znaczna komputeryzacja motoryzacji. Dzisiejsze samochody naszpikowane są elektroniką, która nie tylko służy wewnętrznej sieci oświetleniowej, czy użytkowaniu radia, ale która staje się ważnym elementem sterowania pojazdem, czy nawet jego uruchamiania! Wiele warsztatów, które nie oferują diagnostyki komputerowej, czy też szerokich usług elektromechniki, niestety upada…

Przykład nowoczesnego zakładu

Przykładem nowoczesnego zakładu, który gwarantuje diagnostykę komputerową samochodów, jest firma WATZLAW TOUR, która obsługuje zarówno klientów indywidulanych, jak i przedsiębiorstwa transportowe. Warsztat ten zapewnia zaś usługi w zakresie od wymiany klocków i tarcz hamulcowych, po serwis klimatyzacji oraz wulkanizację. Ponadto podmiot ten oferuje również wynajem samochodów osobowych i busów, czym zainteresowani są również obcokrajowcy chcący zwiedzać Polskę – Słowacy, Niemcy oraz Czesi. Jeśli Ty również masz ochotę wybrać się wypożyczonym autem np. do Pragi, koniecznie zainteresuj się ofertą firmy WATZLAW TOUR. 

Opracowanie:
Zimnice Wielkie, Młyńska 1
tel. 783 973 281
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz